> Informacja > Zalety hodowli ślimaków

Zalety hodowli ślimaków

Zalety hodowli ślimakówDania ze ślimaków jest to wyjątkowy delikates na Ukrainie, który staje się coraz bardziej popularny. Jednocześnie popyt na tą potrawę w Europie i Azji jest tak duży, że przekracza propozycję. Najbardziej w popycie jest eksport ślimaków do Chin. Liderami w zakupie i spożyciu tego dania w Europie są Francja i Włochy.

Eksperci twierdzą, że popyt na mięczaki nie zostanie zaspokojony w ciągu najbliższych 10 lat. Oznacza to, że teraz jest czas na rozpoczęcie tego biznesu.

Na rynku ukraińskim nie będzie wielu konkurentów (dotychczas tylko 5 producentów uzyskali prawo do eksportu tego produktu do Europy i Azji), ponadto wiele z nich oferują jedynie żywe mięczaki, a jeszcze mniej firm dostarcza gotowe zamrożone.

 

Zalety hodowli mięczaków w porównaniu z innymi rodzajami hodowli zwierząt

W porównaniu z innymi rodzajami hodowli zwierząt, działalność gospodarcza związana z hodowlą ślimaków jest znacznie łatwiejsza. Wymaga minimum inwestycji, a same ślimaki są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i hodowli:

  1. Są bezpretensjonalni w jedzeniu (jedzą roślinność, owoce i warzywa).
  2. Ślimaki rzadko chorują.
  3. Nie przybierają na wadze (tylko przy dodawaniu specjalnych substancji do diety).

Mięso ślimaka jest ekologicznie czyste, bogate w białko, wapń i potas, jest to produkt dietetyczny. Może i powinno być spożywane w chorobach układu trawiennego i układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Jakiego rodzaju ślimaki mogą być uprawiane na farmie?

W gospodarstwie lub na farmie można uprawiać dwa gatunki ślimaków ogrodowych (Helix aspersa). Jest to Helix aspersa muller a Helix aspersa maxima. Inne nazwy: mały szary ślimak a duży szary ślimak. Oba mają przyjemny smak, ponieważ z filet przygotowują różne potrawy. Ślimak burgundii (escargot) jest również spożywany i szczególnie lubiany we Francji, ale jego można znaleźć w niedużej ilości, ponieważ te ślimaki nie są hodowane na farmie – są dzikimi zwierzętami.

Ale wracamy do naszych gatunków ślimaków domowych:

  1. Mały szary ślimak. Helix aspersa muller ma największe zapotrzebowanie. Uprawia się w całkowicie zamkniętych warunkach, w otwartych parkach (tylko w ciepłym sezonie) lub w systemie mieszanym (latem w parkach, w innym sezonie — w pomieszczeniach zamkniętych). Przy wyborze zamkniętych warunków ważne jest utrzymanie właściwej higieny. W przypadku otwartych warunków klimat ma kluczowe znaczenie. W obu przypadkach konieczne jest również odpowiednie sformułowanie diety, tak aby mięczaki otrzymywały maksymalnie witaminy i składniki odżywcze i rosły we właściwym rozmiarze.
  2. Duży szary ślimak. Helix aspersa maxima jest mniej popularny w porównaniu do małych gatunków. Różni się większym rozmiarem. Wyhodowanie odbywa się tymi samymi metodami, co poprzedni gatunek.

 

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie hodowli ślimaków?

Zalety hodowli ślimakówAby zorganizować własną farmę, nie ma potrzeby w dużych środkach, co w innej branży hodowli zwierząt. Najważniejszą rzeczą jest zdobycie potomstwa — maciczne stado określonego gatunku ślimaków lub niedorosłego potomstwa mięczaków.

Maciczne stado — to są ślimaki »producenci». Aby skutecznie zwiększyć potomstwo, powinny one wynosić od 500 sztuk (około 8 kg i więcej). Ślimaki są sadzone na specjalnej diecie bogatej w marchewki i rozprowadzane w parach. Warto zauważyć, że te stworzenia są hermafrodytyczne, dlatego każda osoba może złożyć jaja.

Alternatywną wersją stada jest narybek mięczaka. Ale potrzebuje specjalnej troski, ponieważ zdobycie go jest nieopłacalne.

Konieczne będą początkowe inwestycje w zakup gruntu, budowę gospodarstwa, farmy i zakup potomstwa. Wielkość inwestycji zależy od skali działalności, ale w każdym razie szybko się opłaci, i zostanie otrztymany zysk z powodu popytu na produkt.

Inne ważne punkty w hodowli ślimaków:

  1. Działalność gospodarcza wymaga rejestracji i sporządzenia wszystkich niezbędnych dokumentów.
  2. Aby uzyskać wysoką jakość hodowli ślimaków, należy zorganizować komfortowe warunki na farmie.
  3. Można sprzedawać zarówno żywe, jak i gotowe mięczaki.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!