> Informacja > Właściwości śluzu ślimaka

Właściwości śluzu ślimaka

Ślimaki przez historię

Właściwości śluzu ślimakaŚlimaki – są to niesamowite małe stworzenia, które towarzyszyły ludziom w historii przez wiele stuleci. Nie bez powodu w starożytnym Egipcie i Babilonie ślimak był uważany za symbol wieczności i płodności. Jeszcze 2000 lat temu Hipokrates zdawał sobie sprawę ze skuteczności dla ludzkiego zdrowia, a w szczególności zastosowanie do leczenia chorób skóry, śluzu wydzielanego ślimakami. Następnie właściwości terapeutyczne mięczaków zostały zapomniane na wiele lat, a w średniowiecznej Europie spożywanie ślimaków uważano za wielki grzech. I tylko dzięki zaskakującej szansie w epoce renesansu, dania ze ślimaków powróciły na stół nie tylko biednych ludzi, ale także ludzi wyższej klasy tamtych czasów. Ale właściwości śluzu ponownie stały się znane znacznie później.Dopiero pod koniec XX wieku chilijski rolnik uprawiający ślimaki zauważył, że skóra dłoni jego pracowników jest gładka, elastyczna i wygląda bardzo młodo, a rany są szybko gojone. Zrobił obserwacje i zdał sobie sprawę, że po zebraniu skorupiaków ręce robotników zostały umazane śluzem. Przeprowadzono badania, które wykazały właściwości lecznicze i wysoką zawartość składników odżywczych w śluzie ślimaków.

 

Czym jest mucyna ślimaka

Ślimaki poruszają się na podeszwie czy „nodze”, która jest mięśniem. Ruch przeprowadza się kosztem skurczu i rozszerzenia tego mięśnia. Zawiera również gruczoły wydzielające śluz. Sprawia, że powierzchnia staje się gładsza i bardziej śliska dla ślimaka. Ten śluz w wielkiej ilości wydziela się, kiedy mięczak czuje niebezpieczeństwo. Zawiera tajemny składnik – mucyna ślimaki, która stała się szeroko stosowana w kosmetologii. Śluz najczęściej zbierany jest ze ślimaków hodowanych na farmach ekologicznych. Badania pokazali, że ślimaki gatunku Helix Aspersa Muller, które szeroko są wykorzystywane w gotowaniu krajów europejskich, ma najbardziej aktywny śluz. Zbiór odbywa się w następujący sposób. Mięczaki są zbierane w specjalnym pojemniku i narażane na stres. Może to być wstrząs lub wzrost temperatury. Kiedy się boją, śluz jest uwalniany w dużych ilościach. Jest on zbierany i filtrowany, przepuszcza się kilka razy przez czystą wodę. W ten sposób uzyskuje się filtrat, który służy do tworzenia odżywczych kremów, masek i szamponów. Po zbieraniu mucyny mięczaków wypuszczają z powrotem na fermę.

 

Skład i właściwości śluzu ślimaków

Bogaty w mikroelementy i składniki odżywcze skład śluzu ślimaków, jest idealnym, a głównie naturalnym środkiem dla intensywnej regeneracji i nasycenia skóry substancjami odżywczymi. Ten środek pomaga skutecznie walczyć z rozpowszechnionymi wadami skóry, bliznami o różnym nasileniu. W skład śluzu wchodzi:

  • kolagen,
  • elastyna,
  • kwas glikolowy,
  • allantoina,
  • witaminy В, С, Е.

Właściwości śluzu ślimakaKolagen – białko, stanowiące podstawę tkanki łącznej. Odpowiada za ochronę i odporność na stres, wsparcie nawodnienia i dobre samopoczucie skóry. Działa jako naturalny wypełniacz na skórze i pomaga wygładzić zmarszczki.

Elastyna – białko, wchodzące w skład tkanki łącznej. Dzięki działaniu tego elementu skóra zyskuje zdolność przywracania utraconego tonusu i elastyczności. Ponadto przy użyciu zewnętrznym chroni i przywraca równowagę fizjologiczną.

Allantoina – ta substancja od dawna znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Pomaga zwalczać wolne rodniki i stymuluje proliferację komórek, zwiększa szybkość gojenia się niewielkich zmian skórnych i jest niezbędnym pomocnikiem w spowalnianiu procesu starzenia. Ma również właściwości nawilżające.

Kwas glikolowy, zawierający się w składzie mucyny, pomaga złuszczać martwe komórki skóry. To przyczynia się do głębszej penetracji innych składników odżywczych. Ona stymuluje wytwarzanie endogennego i elastynowego kolagenu przez fibroblasty. W ten sposób wykonując niezbędne prace nad przywróceniem równowagi, elastyczności i zachowania młodzieńczości skóry.

Witaminy mają działanie antyoksydacyjne i stymuluje produkcję kolagenu. Wysoka zawartość ich w ekstrakcie ślimaków zapobiega zniszczeniu i sprzyja zachowaniu zdrowych komórek skóry. Odgrywają bardzo ważną rolę w spowalnianiu starzenia się komórek i zachowaniu młodości i elastyczności skóry.

Substancje, zawierające się w składzie mucyny, również intensywnie nawilżają, odżywiają i chronią skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Zawierająca w swoim składzie takie przydatne substancje mucyna ma takie charakterystyki:

  • Ochronnymi – zapobiega negatywnemu wpływowi czynników środowiskowych i oddziaływaniu patogennych mikroorganizmów;
  • Wygładzającymi – zmniejsza głębokość zmarszczek i przywraca naturalną równowagę;
  • Leczniczymi – stymuluje procesy regeneracyjne i utrzymuje elastyczność skóry;
  • Przywracającymi – odżywia skórę użytecznymi substancjami i poprawia jej wygląd, spowalnia starzenie się komórek.

Zestaw przydatnych substancji i unikalnych właściwości mucyny sprawia, że jest on potrzebny w kosmetologii i farmacji.

 

Wykorzystanie ślimaków w celach kosmetycznych

Właściwości śluzu ślimakaZ punktu widzenia dermatologii i kosmetologii zastosowanie ekstraktu ślimaków pomaga spowolnić proces starzenia się tkanek skóry, i jest niezbędny w walce z bliznami i innymi rozpowszechnionymi usterkami każdej pokrywy. Mucyna bezpiecznie używana do tworzenia różnych kosmetyków. Na dziś w tej branży, w zasadzie, są reprezentowane produkty krajów azjatyckich producentów. Koreańskie kremy i maski ze ślimaków właśnie przejęli ten rynek. Proces wydobywania śluzu ślimaków nie jest tak prosty i zajmuje wielką ilość czasu, dlatego środki, produkowane na jego bazie, wcale nie są tanie. Ekstrakt także wchodzi do składu niektórych produktów dla włosów. Szampony i maski z zawartością mają na celu utrzymanie zdrowia naszych włosów i skóry głowy. Dzisiaj dla wzmocnionej walki ze starzeniem niektóre firmy zaczęli produkować surowicę z surowicą z kwasem hialuronowym i ekstraktem ślimaka. W surowicy koncentracja mucyny maksymalna, a z dodawaniem kwasu hialuronowego efekt jest jeszcze szybszy. Japońskie kobiety poszły jeszcze dalej. Dla nastania bardziej trwałego efektu oni stali przykładać ślimaków prosto na twarz, to znaczy robić maski, bezpośrednio z żywych ślimaków. Ta procedura natychmiast rozpowszechniła się po całym świecie, a teraz w salonach kosmetycznych różnych krajów możesz wypróbować na sobie maskę z mięczaków.

 

Jak wykorzystywać ślimaków dla procedur kosmetologicznych

W salonach piękna dla procedur wykorzystują ślimaków kosmetycznych czy leczniczych gatunków Helix Pomatia czy Achatina fulica. Każdy osobnik ma szereg analiz przed stosowaniem. Mięczaki są nosicielami niektórych pasożytów, które mogą zostać przekazane osobie po dotknięciu, dlatego konieczne jest zbadanie ich przed użyciem. Twarz człowieka także oczyszcza się przed procedurą, później nanosi się warstwa śmietanki i łoży się ślimak. On dostosowuje się, wypełza z muszli i zaczyna jeść śmietankę wraz z martwymi cząstkami skóry, pozostawiając mokry ślad śluzu. Ruchy mięczaków przypominają masażowe, dlatego tę procedurę jeszcze nazywają masażem ślimakami. Po zakończeniu procedury mięczaków obowiązkowo oczyszczają, ponieważ oni także mogą przenosić infekcje z jednej osoby na drugą. W tym przypadku gotowa maska dla twarzy ze śluzu będzie bezpieczną.

Nauka nie stoi w miejscu, a co roku w medycynie, kosmetologii i farmacji pojawia się coraz więcej produktów opartych na ślimakach. Na pytanie ”Gdzie kupić śluz ślimaków?” Odpowiedź znajdziesz na stronach naszej witryny internetowej.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!