> Informacja > W JAKI SPOSÓB ŚLIMAKI SĄ ZWIĄZANE Z BIZNESEM RESTAURACYJNYM?

W JAKI SPOSÓB ŚLIMAKI SĄ ZWIĄZANE Z BIZNESEM RESTAURACYJNYM?

Dania ze ślimaków są integralną częścią menu większości europejskich restauracji. Są uważane za przysmaki i spożywane głównie w święta. Każda instytucja gastronomiczna ma swoje tajemnice kulinarne, które są przechowywane przez szefów kuchni.

 

Najpopularniejsze dania z restauracji

Szczególnie popularna wśród Europejczyków jest gorąca przekąska escargot. Jest to filet ze ślimaka w kremowym sosie z białym wytrawnym winem i czosnkiem, podawany bezpośrednio w muszelkach. Drogie restauracje mają specjalne przybory kuchenne do serwowania ślimaków: talerz na ślimaki (talerz z otworami na 12 lub 24 sztuki), pęsety do trzymania muszelki i widelec, za pomocą którego wyjmuje się delikatne mięso ślimaka.

W małych ulicznych kawiarniach zamiast widelca podaje się drewniany szpikulec, a danie podaje się na zwykłym talerzu.W JAKI SPOSÓB ŚLIMAKI SĄ ZWIĄZANE Z BIZNESEM RESTAURACYJNYM?

Przepis na ślimaki po burgundzku jest uważany za klasyczny. Otrzymał swoją nazwę na cześć ślimaków z Burgundii. Burgundia to dawny region we wschodniej Francji. Tam właśnie zbierali najsmaczniejsze i doborowe mięczaki.

Istnieją również inne odmiany:

  • escargot à la limousine;
  • escargot dijonnais;
  • escargot safran.

Późną wiosną i latem podczas wakacji Francuzi często zamawiają ślimaki z grilla (grilles) lub mięczaki ugotowane w płonącym koniaku (flambés).

W Alzacji (północno-wschodnia Francja) delikatne mięso duszone jest z szalotką w białym winie.

Ogólnie rzecz biorąc, mieszkańcy Francji nie wyobrażają sobie ślimaka bez tandemu z winem. Wymagany do serwowania przekąski kieliszek dobrze schłodzonego białego suchego szlachetnego napoju: Muscadet, Saumur sec, Riesling, Tokay, Chablis etc.

 

Wpływ kuchni innych krajów

W ciągu ostatnich dziesięcioleci Europejczycy stali się bardziej otwarci na nowe smaki i eksperymenty. Ma również wpływ migracja. Przedstawiciele innych krajów wnieśli wkład w znane klasyczne przepisy.

Tak w restauracjach pojawiły się:

  • ślimaki po maltańsku (duszone w czerwonym winie z bazylią i majerankiem);
  • mięczaki po kreteńsku (smażone na oliwie z dodatkiem octu winnego i rozmarynu);
  • Yakhni (turecki gulasz) (ryż z ślimakami i pomidorami);
  • Hiszpańska paella z ślimakami;
  • Bułgarskie danie zapiekanka z warzywami — plakija (ślimaki zapiekane z warzywami);
  • pilaw z małżami itp.

Potrawy te można znaleźć w knajpach dzielnic migrantów lub w kawiarniach, których właściciele postanowili urozmaicić swoje menu.

 

Ślimaki w restauracjach ukraińskich

Nasz kraj jest wciąż na etapie znajomości przygotowywania egzotycznego produktu, ale proces ten przebiega szybko. W ciągu ostatnich pięciu lat zapotrzebowanie na mięso ślimaków na rynku krajowym wzrosło ponad sto razy!

Wiele ukraińskich restauracji serwujących dania kuchni europejskiej przygotowują potrawy ze ślimaków jako swoje specjalne danie i nie stracili na tym. Kucharze zaryzykowali i zaczęli popularyzować potrawy francuskie. Miłośnicy tego dania już je docenili.

Jak dotąd w głównym menu można znaleźć escargot. Przekąska jest przygotowywana ze ślimaków winniczków, które są hodowane w naszym kraju.W JAKI SPOSÓB ŚLIMAKI SĄ ZWIĄZANE Z BIZNESEM RESTAURACYJNYM?

W ostatnich latach otwarto wiele gospodarstw hodowlanych. Oprócz winniczków są hodowane takie gatunki ślimaków: Achatina fulica (gigantyczny ślimak afrykański), Aspersa Maxima i Aspersa Muller (odmiany ślimaków winniczków).

Kawior ślimaczy jest również uważany za kosztowny przysmak dla smakoszy. Podawany jest na grzankach z martini lub szampanem. Jajka wyglądają jak małe białe perły. Porównywane są w smaku ze szlachetnym białym grzybem. Francuscy koneserzy nazywają tą przekąskę «leśnymi perłami».

Obecnie ten przysmak nie jest popularny w naszym kraju. Jego koszt wynosi około 250 Euro za 100 gramów, więc w restauracji będzie bardzo drogi. Jednak Ukraińcy ostatnio tak odważnie zapoznali się z niezwykłymi potrawami, że za kilka lat można zobaczyć kawior ślimaczy w menu prestiżowych restauracji dużych miast.

 

Jeśli jesteś właścicielem lub szefem kuchni restauracji lub kawiarni z kuchnią europejską, skorzystaj z okazji i dodaj dania ze ślimaków do asortymentu przekąsek.

Aby to zrobić, nie jest konieczne szkolenie pracowników w zakresie pełnego procesu gotowania. Są firmy, które zamawiają półprodukty i dostarczają je zamrożone. Dziesięć minut w piekarniku i wykwintny przysmak jest gotowy do zaskoczenia gości!

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!