> Informacja > Ulubione smakołyki ślimaka winniczka

Ulubione smakołyki ślimaka winniczka

Ślimak winniczek (Helix pomatia w języku łacińskim, lub escargot) – zwierzę roślinożerne. W pozostałych przypadkach wcale jest mało wybredne i nie ma kłopotu ze znalezieniem pokarmu – może jeść zarówno żywą roślinność, jak i resztki roślin. Ale lepiej rozpieszczać ślimaka świeżymi liśćmi z ogrodu. Szczególnie brzuchonogi te uwielbiają kapustę.

Budowa organizmu ślimaka winniczka

W ślimaka escargot struktura przewodu pokarmowego jest standardowa dla mięczaków. Zaczyna się od ust, które znajdują się na głowie ślimaka pod pierwszą parą macek. Jama ustna  Helix pomatia jest bardzo rozległa, zawiera gruczoły ślinowe i około 25 000 zębów. Ze względu na tę szczególną właściwość organizmu, stworzenie to nie umie żuć, odrywa kawałki roślin i miażdży je, jak na tarce.

Ulubione jedzenie

Ulubione smakołyki ślimaka winniczkaOprócz kapusty, ślimaki escargot uwielbiają liście winogron i liście poziomek leśnych. Z przyjemnością zjadają babkę, łopian i pokrzywy, zjadają rzodkiewkę i chrzan. Od czasu do czasu ślimak może być karmiony świeżymi owocami i warzywami, wśród których są:

  • banany;
  • jabłka;
  • marchewka;
  • ogórki;
  • cukinia;

Przysmak dla Helix pomatia – zwykły chleb moczony w wodzie, ale który może być podawany tylko okazjonalnie.

Bardzo ważne jest utrzymanie poziomu wapnia w ciele ślimaka. Aby to zrobić, w przyrodzie, mięczaki od czasu do czasu jedzą kredową glebę. W warunkach uprawy jedzenie ślimaków można uzupełniać tabletkami wapniowymi, mięsem, rybą lub jajkami w małych ilościach.

Wpływ diety na skorupę i mięso ślimaka

Ulubione smakołyki ślimaka winniczkaTo, co jedzą zwierzęta, ma duży wpływ na ich kondycję i jakość mięsa. Najsmaczniejszy filet ze ślimaka, gdy karmi się on świeżymi roślinami różnych gatunków, a czasami częstuje się przysmakami.

Ustalić, ile w diecie mięczaków składników odżywczych można w zależności od tego jak wygląda muszla. Skorupa ślimaka, która jest zdrowa i otrzymuje maksymalnie witaminy i minerały, jest dość mocna i twarda, ma barwę od żółtobrązowej do brązowo-białej (naturalny kolor drewna).

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!