> Informacja > ŚLUZ ŚLIMAKA O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH – GWARANCJA MŁODOŚCI I PIĘKNA SKÓRY

ŚLUZ ŚLIMAKA O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH – GWARANCJA MŁODOŚCI I PIĘKNA SKÓRY

 Śluz ślimaka jest od dawna stosowany w przemyśle kosmetycznym na całym świecie. Jego cudowne właściwości zostały po raz pierwszy zauważone przez robotników z gospodarstw – farm, w których były hodowane olbrzymie Achatiny, które zostały przywiezione z Afryki do Azji i Ameryki Południowej w ostatnim stuleciu. Skóra ich rąk każdego dnia stawała się delikatniejsza, wyglądała młodziej, a zadrapania i rany szybko się zagoiły.

Od tego czasu znane firmy używały tego składnika jako głównego składnika wielu produktów: serum, kremów, masek tkankowych, żeli nawilżających. Szczególnie często można znaleźć takie produkty w kosmetykach japońskich i koreańskich. Są znane przez swoją naturalność i wysoką jakość.

ŚLUZ ŚLIMAKA O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH – GWARANCJA MŁODOŚCI I PIĘKNA SKÓRY

Śluz ślimaka składa się z dwóch składników – wody i mucyny. Mucyna – jest to złożone białko, które przyczynia się do odnowienia skorupy mięczaków. Dokładnie ten składnik aktywizuje naturalne procesy w skórze i stymuluje tworzenie elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Wszystkie te substancje są odpowiedzialne za wygląd i zdrowie naszej skóry.

Śluz ślimaka – unikalna substancja, która ma wszystkie niezbędne właściwości. To są nawilżanie, odżywianie, odmłodzenie, uzdrowienie. Takie funkcje są spowodowane składnikami o właściwościach leczniczych zawartymi w jego składzie:

 • alantoina;
 • kwas glikolowy;
 • filtr słoneczny;
 • kolagen;
 • elastyna;
 • peptydy antybiotykowe.

W trakcie badań naukowcy zidentyfikowali takie wskazania do stosowania śluzu ślimaka:

 • leczenie trądziku;
 • wygładzanie zmarszczek;
 • usuwanie przebarwień, piegów i brązowych plam;
 • zmniejszenie widoczności blizn;
 • ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Środki oparte na mucynie Ahatina generalnie zalecają używanie na noc. Komponent nie jest dobrze połączony z podstawą tonalną, ale jeśli jej nie używasz, to nakładać krem można rano. Lepka tekstura jest na początku trochę niezwykła. Konieczne jest stopniowe stosowanie środków, lekko wcierając w skórę. Pomimo lepkości szybko się wchłania.

Kosmetyczki często używają śluzu do czyszczenia, czyli peelingu. W procesie tym zrogowaciałe komórki są ostrożnie usuwane, a nowa warstwa skóry zostaje nasycona użytecznymi substancjami. Ten rodzaj oczyszczania jest zalecany dla typu suchego.

Kremy z mucyną ślimaka są stosowane do tworzenia masek w połączeniu z różnymi składnikami. W celu uzyskania odpowiedniej ilości substancji, ślimaków sadzą w szklanym pojemniku i stukają w nią pałeczką lub łyżeczką. Takie dźwięki straszą zwierzęta i one wydzielają dużo śluzu.

W razie potrzeby, można nawet trzymać ślimaka w domu i samodzielnie przygotować takie maski. W Internecie są wiele przepisów. Najczęściej mucyna jest mieszana z glinką, płatkami owsianymi, bananami, witaminą E i innymi dostępnymi substancjami. To ważne! Ślimaków należy kupować tylko w specjalnych miejscach dla ich hodowli i dokładnie pilnować ich czystość!

Osobnej uwagi zasługuje kosztowna, ale bardzo skuteczna procedura – masaż ślimakami. Przeprowadzana jest w salonach kosmetycznych. Zwykle, aby osiągnąć dobry wynik, należy zrobić od 5 do 10 zabiegów.

Ten rodzaj pielęgnacji skóry jest szeroko stosowany w Japonii, ale już na Ukrainie istnieją salony, które oferują tę usługę.

ŚLUZ ŚLIMAKA O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH – GWARANCJA MŁODOŚCI I PIĘKNA SKÓRY

Przed masażem kosmetyczka dokładnie oczyszcza skórę. Jeden ślimak umieszcza się na czole, a dwa kolejne – na kościach policzkowych. Kiedy mięczaki się adaptują, zaczynają podróżować po twojej twarzy. Podczas ruchów przypominających falę poprawia się krążenie krwi i następuje regeneracja skóry. Procedura trwa około 30 minut.

Ten masaż jest trudny do zrobienia w warunkach domowych. Po pierwsze, konieczne jest utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności, aby ślimaki aktywnie poruszały się i nie zasypiały, a po drugie, specjalista umiejętnie prowadzi ślimaków przez linie masażu, a to jest bardzo ważne.

Śluz ślimaka jest ceniony dzięki temu, że zawarte w nim składniki odżywcze są całkowicie naturalne. Ponadto jest hipoalergiczny i dlatego często stosowany u alergików.

Regularne stosowanie środków na bazie śluzu ślimaka pomaga zachować elastyczność i świeżość skóry. Sprawdź to na sobie, poczuj odmładzający, nawilżający i leczący efekt, a na pewno będziesz zadowolony!

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!