> Informacja > Ślimaki zdobywają niszę w hodowli zwierząt

Ślimaki zdobywają niszę w hodowli zwierząt

Powoli ale z pewnością ślimaki przestają być niezwykłym produktem na Ukrainie. Wielu smakoszy już doceniło smak tego niezwykłego mięczaka, i delikates ten stał się zwykłą nazwą w menu kawiarni i restauracji.

Niemniej jednak popyt na ten produkt nadal jest niewystarczający, i nie będzie jeszcze w ciągu kolejnych 10 lat. Dlatego konkurencja pomiędzy przedsiębiorcami hodującymi ślimaki jest teraz niewielka. Jednocześnie dochody z tego rodzaju działalności gospodarczej są wyższe niż średnie rynkowe – ponieważ mięczaki są niezwykle wartościowym produktem.

Rosnące zapotrzebowanie na ślimaki

Ślimaki zdobywają niszę w hodowli zwierzątŚlimaki są to jadalne stworzenia, produkt białkowy bogaty w witaminy oraz lekkostrawny. Ponadto ma niezwykły delikatny smak i przyjemną konsystencję. Dlatego filety ślimaków są często podawane w restauracjach i kawiarniach — pieczone w sosie śmietanowym.

Ten delikates jest bardzo pożądany we Francji i we Włoszech (nazywa się w tych krajach Escargot), ale spożycie tego produktu przez Ukraińców jest również wysokie. Korzystne jest hodowanie mięczaków zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.

Oprócz kuchni, ślimaki są często wykorzystywane w kosmetologii i medycynie. Śluz mięczaka zawiera składnik, który zwiększa zdolność regeneracyjną tkanek. Kosmetyki z dodatkiem mucyny ślimaka przyspieszają gojenie się ran, wygładzają zmarszczki, zmiękczają skórę i działają odmładzająco.

Kraje, w których przemysły kosmetyczny i medyczny są dobrze rozwinięte (Korea, Indie itp.) są gotowe kupić ślimaki po wysokich cenach. Chociaż częściej ukraińscy dystrybutorzy eksportują towary na Litwę, do Rumunii i Polski.

Zalety hodowli ślimaków na Ukrainie

Hodowla ślimaków jest dość łatwa. Ale dlaczego propozycja tego produktu wciąż nie jest równa zapotrzebowaniu? Sprawa w sprzyjających warunkach dla ich funkcjonowania. Łagodny klimat Ukrainy jest doskonały. Ale w innych krajach nie jest on umiarkowany, więc ukraińscy przedsiębiorcy mają wyraźną przewagę nad zagranicznymi hodowcami.

Ci, którzy już docenili i zdali sobie sprawę w rentowności biznesu hodowli ślimaków, stali się pionierami tego rodzaju działalności na Ukrainie. Dzięki nim mięczaki przejmują obecnie niszę w biznesie hodowli tych zwierząt.

Zalety hodowli ślimaków nad innymi typami zwierząt gospodarskich

Ślimaki zdobywają niszę w hodowli zwierzątW przeciwieństwie do wielu innych rodzajów zwierząt gospodarskich, ta działalność nie wymaga dużych inwestycji finansowych. Dla początkujących w hodowli ślimaków można zacząć od bardzo małej farmy domowej, która jednak po 1 roku może już przynieść dochód. W celu zorganizowania farmy należy kupić:

  • stado zarodowe (300-400 sztuk ślimaków gotowych do hodowli);
  • plac i pudełka do ich umieszczenia;
  • pasza i rośliny.

Główne koszty są rozliczane na zasoby hodowlane (szczególnie jeśli jesteś mieszkańcem przedmieścia). W zależności od rodzaju mięczaków (a mianowicie od szybkości ich wzrostu i rozmnażania) nowych dorosłych osobników na sprzedaż, dostajesz przez 1-3 lata później.

Jakiego rodzaju ślimaki są hodowane?

Ukraińcy zajmują się głównie hodowlą małych i dużych ślimaków szarych. Gatunki te mają wysokie walory smakowe i powinny wyrosnąć średnio przez 6 miesięcy. W klimacie Ukrainy można je uprawiać w warunkach mieszanych (otwarte farmy wiosną i latem, zamknięte – zimą).

Wartość eksportu ślimaków w ciągu ostatnich trzech lat waha się w granicach 1-1,2 USD za 1 kg towaru. W 2018 r. liczba towarów eksportowanych była rekordowa i nadal kontynuuje wzrosty.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!