> Informacja > ŚLIMAKI WINNICZKI – SMACZNE I PROSTE W GOTOWANIU

ŚLIMAKI WINNICZKI – SMACZNE I PROSTE W GOTOWANIU

Ślimaki winniczki są najczęstszym gatunkiem mięczaków lądowych, które mieszkają na naszych terytoriach. Można je znaleźć nie tylko poza miastem. Często po deszczu na podwórku całe rodziny wypełzają na trawnik. Większość ślimaków można zobaczyć wczesnym rankiem, kiedy ziemia jest jeszcze mokra i chłodna.ŚLIMAKI WINNICZKI – SMACZNE I PROSTE W GOTOWANIU

W mieście nikt nie zwraca na nie uwagi, a na wsiach eksterminują ich jako szkodniki rolnicze. Ale niewielu wie, że z tych wolno poruszających się stworzeń można gotować różne potrawy, w tym słynne delikatesy.

Oprócz delikatnego smaku mięso ślimaka charakteryzuje się wysoką zawartością białka, niską kalorycznością i dużą liczbą składników odżywczych. Zaleca się jeść dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także wprowadzić w tryb żywności dietetycznej.

Dobra wiadomość dla tych, którzy pością: w tym okresie, kiedy organizm zwykle nie ma wystarczającej ilości białka pochodzenia zwierzęcego, można jeść mięczaki.

Zbieranie ślimaków i przygotowanie

Proces gotowania, choć długi, ale jest dość prosty. Obejmuje takie kroki:

  • zbieranie ślimaków;
  • czyszczenie wewnątrz i na zewnątrz;
  • przygotowanie do separacji filetów;
  • gotowanie mięsa.

Aby przygotować danie ze ślimaków, nie trzeba iść do restauracji. O świcie idź zbieraj »plony» do lasu lub innego miejsca, w którym jest dużo roślinności: krzewy, gęsta trawa, drzewa.

Ważne! Nie zbieraj ślimaków w pobliżu oczyszczalni ścieków, zakładów przemysłowych, autostrad i innych zanieczyszczonych miejsc.

Po zebraniu odpowiedniej ilości mięczaki należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą i włożyć do patelni lub innego pojemnika, który należy przykryć, należy pozostawić niewielką szczelinę na wlot powietrza. W tym momencie upewnij się, że wszystkie ślimaki żyją.

Powinny tam być przez trzy dni. W tym czasie nie trzeba ich karmić, ponieważ odbywa się to tak, że zwierzęta będą czyszczone od wewnątrz. Jeśli mieszkanie jest suche i gorące, okresowo spryskaj je rozpyloną wodą.

Po tym czasie należy je ponownie umyć, umieścić na patelni, zalać czystą wodą i postawić na dużym ogniu. Zdejmij garnek z ognia, gdy tylko pojawi się piana. Woda nie powinna się gotować. Po takiej manipulacji łatwo będzie usunąć ślimaka z muszli.

Teraz należy oddzielić filet (jest to duża noga, za pomocą której porusza się ślimak). Weź ostry nóż i jednym ruchem oddziel mięso.

Należy gotować go dwukrotnie z cebulą i przyprawami (pieprz, liść laurowy) przez około 50 minut. Napełnij go świeżą wodą przed drugim gotowaniem.

Przygotowanie na Twoje kulinarne fantazje jest gotowe!

Gdzie stosować przygotowany filet?

Mięso ślimakowe można dodać do zupy, duszić z warzywami lub ugotować słynny francuski przysmak escargot (ślimaki nadziewane). To danie wygląda pięknie, ma wspaniały aromat i smak, dzięki czemu można go śmiało umieścić na liście świątecznych dań.

Do escargot potrzebujesz również muszli ślimaków. Muszą zostać oczyszczone ze śluzu, zanurzone w osolonej wodzie, a następnie dobrze wysuszone.

Także zrób kremowy sos, który składa się z:ŚLIMAKI WINNICZKI – SMACZNE I PROSTE W GOTOWANIU

  • kremowego masła;
  • cebuli;
  • wytrawnego białego wina;
  • pieprzu i soli.

To podstawowy przepis na sos. Istnieje wiele odmian escargot, do których dodaje się różne składniki, podkreślając wykwintny smak ślimaków na różne sposoby.

Wszystkie elementy muszą zostać zmiażdżone w blenderze. Następnie możesz przystąpić do formowania dania. Połóż trochę sosu na dnie muszli, a następnie jeden filet i sos na wierzchu. Aby muszelki były stabilne, wlej sól na spód blachy do pieczenia i przykryj ją folią na wierzchu. Escargot piecze się w piekarniku w temperaturze 180 °C przez 10 minut.

Podawaj gotową przystawkę na stole ze świeżą białą bagietką.

 

Jak widać, przygotowanie dania restauracyjnego w domu jest bardzo proste. Jednocześnie jego koszt własny będzie bardzo mały, ponieważ główny składnik można łatwo znaleźć w naturalnych warunkach.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!