> Informacja > Ślimaki Helix Lucorum i ich cechy

Ślimaki Helix Lucorum i ich cechy

Ślimak górski (lądowy), Lukorum lub Helix Lucorum jest to gatunek mięczaka, który mieszka w Malezji, Iranie, Zakaukaziu, na Półwyspach Bałkańskim i Krymskim. Gatunek ten przypomina ślimaka winniczka (ślimak burgundzki), oraz jest spożywany, a także hodowany do celów kosmetycznych i medycznych.

 

Ogólne oznaki Helix Lucorum

Ślimaki Helix Lucorum wyglądają nawet jak mięczaki z Burgundii (Helix Pomatia). Mają kulistą muszlę o średnicy 4-5 cm, zwykle od pięciu spirali. Powłoka jest ciemna, brązowa (podstawa jest jasna, ale dzięki paskom jest postrzegana jako ciemna). Wyróżniająca cecha koloru, która pozwala rozpoznać Lucorum – mnóstwo czerwono-brązowych linii spiralnych. Waga ślimaka Lucorum wynosi 25 gramów.

 

Osobliwości pożywienia

W warunkach naturalnych Helix Lucorum woli jeść zgniłe zielone części roślin, opadłe liście. Czasami je grzyby i ziemię. Młode ślimaki Lucorum również jedzą plony, więc ten typ ślimaka jest szkodnikiem.

 

Preferowany klimat

Ślimaki Helix Lucorum i ich cechyŚlimak górski żyje w ciepłym i wilgotnym klimacie. W przeciwieństwie do Helix Pomatia, nie wpada w anabiozę (hibernację naturalną, czyli sen zimowy), ale ukrywa się w glebie i popada w stan otępienia w suche letnie dni. Spadek ruchliwości mięczaków zaczyna się od wzrostu temperatury z 30 stopni Celsjusza i powyżej.

Optymalnie komfortowa temperatura dla Lucorum wynosi 25-30 stopni przy wilgotności 85 procent. Dlatego często można je znaleźć nie tylko w lasach liściastych i krzewach, ale także wzdłuż rzek i jeziora.

 

Ekologia

W sprzyjającym klimacie ten gatunek ślimaków rozprzestrzenia się na dostępnym obszarze. Więc Helix Lucorum mieszka:

  • w lasach liściastych;
  • na polach i łąkach;
  • w pobliżu wody;
  • w parkach;
  • w miejscach zaludnionych.

Rozmnażanie

Ślimaki Helix Lucorum i ich cechyAktywność Helix Lucorum rozpoczyna się w połowie wiosny i trwa do początku września. Ślimaki górskie, podobnie jak wiele innych mięczaków, są hermafrodytyczne (zarówno męskie, jak i żeńskie), dlatego każda osoba jest w stanie złożyć jaja.

W naturalnych warunkach przetrwa do 75% jaj. Na sztucznie utworzonych farmach wartości te można zwiększyć, tworząc bezpieczniejsze warunki. 25% umiera nie tylko z powodu niekorzystnych czynników środowiskowych, ale także z cech Lucorum: często występuje kanibalizm. Jeden górski ślimak może odłożyć swoje jaja w tym samym miejscu co drugi, wcześniej niszcząc jego jaja.

Wielkość odłożonych jaj Helix Lucorum wynosi 4,4 mm. Okres inkubacji jaj trwa od 22 do 27 dni, natomiast w najbardziej komfortowych warunkach (20 stopni Celsjusza, 85% wilgotności) może być zmniejszony do 19.

Po wylęgnięciu młode ślimaki potrzebują ochrony i dodatkowego pokarmu. Jednocześnie są bardzo wrażliwe na wrogów mięczaków: jeże, krety, ptaki, niektóre owady. Z tego powodu śmiertelność młodych ślimaków w warunkach naturalnych sięga 89%. W gospodarstwach zazwyczaj można zmniejszyć do 30%.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!