> Informacja > Siedliska dla różnych gatunków ślimaków

Siedliska dla różnych gatunków ślimaków

Wszyscy wiedzą, że wiele milionów lat temu nasza planeta była całkowicie pokryta wodą.

W tych warunkach istniało wiele żywych organizmów. W procesie ewolucji ślimaki były pierwszymi, które wylądowały, stając się liderami dla wielu gatunków. Na całym świecie istnieje ponad 200 tysięcy gatunków mięczaków. Zwiężęta te rozprzestrzeniają się równomiernie na naszej planecie, zajmując różne zakątki świata.

Główne rodzaje ślimaków

Siedliska dla różnych gatunków ślimaków

Nieskończenie długo można określać gatunki tego zwierzęcia, ale trochę uprościmy ten problem. Podzielimy wszystkie mięczaki na ich siedliska:

 • ślimaki lądowe,
 • słodkowodne,

Ten warunkowy podział pozwala zrozumieć, że w każdej z tych grup istnieje dużo rodzajów.

Ślimaki lądowe

Najbardziej znani przedstawiciele ślimaków lądowych płucnych są:

 • Ślimak winniczek. Gatunek ten jest dobrze znany nam wszystkim od dzieciństwa. Prawdopodobnie nie ma nikogo, kto nie widziałby tego małego stworzenia siedzącego na liściu lub czołgającego się po ścieżce. W naszych szerokościach geograficznych są ponad 2000 gatunków. Mieszkają głównie w miejscach o zróżnicowanej roślinności. Preferują sady, miejsca z dużą ilością jagód i dużą wilgotnością.
 • Ślimak Achatina. Charakterystycznym siedliskiem tych ślimaków jest kontynent Afrykański. Tutaj optymalne warunki dla ich harmonijnego rozwoju. W naszej szerokości geograficznej, w naturalnych warunkach siedliskowych, Achatiny nie mieszkają. Nasz klimat jest dla nich zbyt surowy.
 • Wstężyk ogrodowy. To jest »siostra» ślimaka winniczka. Tylko ma inny kolor muszelki i ciała. Mieszka wśród gruntów rolnych. Ponieważ odżywia się warzywami, owocami, młodymi pędami roślin. Przynosi kolosalne szkody ogrodnikom i gruntom rolnym.
 • Helix aspersa muller. Lub »mały szary ślimak». Jego ojczyznę uważa się wybrzeże Morza Śródziemnego, Hiszpania i Francja. Ale w różnych czasach marynarze eksportowali te mięczaki na inne kontynenty. Ich brali do pływania jako żywność, zapasy produktów. I następnie przez bezużyteczność rzucali w portach. Obecnie są siedliska tych zwierząt w krajach: Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie, w Zatoce Perskiej, Południowej Afryce, Meksyku, Argentynie. Ślimak Helix (winniczek) jest to rodzaj, który idealnie dopasowuje się do różnych warunków życia. Dlatego są najbardziej rozpowszechniony na świecie.
 • Helix pomatia Linne lub “Ślimak Księżycowy”. Mieszka w Niemczech i we Francji, ale Francuzi nazywają go “burgundzkim”. Ten rodzaj ślimaka, jak wszyscy inne, wykorzystuje się do spożycia. Tylko ślimaki burgundzkie są bardziej popularne ze względu na ich cechy smakowe. Są sztucznie hodowane na skalę przemysłową.
 • Helix nemoralis lub “ślimak leśny”. Preferuje Hiszpanię, ten mięczak jest osiedlany w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego strefą siedliskową są lasy, ponieważ ten ślimak preferuje martwe rośliny do jedzenia.
 • Helix lucorum. Preferuje ciepły morski klimat, dlatego siedliskiem tego ślimaka jest wybrzeże Krymu, Włochy, Turcja.

To, oczywiście, nie wszystkie odmiany ślimaków lądowych, a są najbardziej powszechne. Są zjednoczeni przez zewnętrzne podobieństwo i dzielą warunki siedliskowe. Mięczaki słodkowodne też nie są takie proste.

 • Kto w dzieciństwie miał akwarium z rybkami wie, że ślimaki-cewki rozmnażają się zbyt szybko, mieszkają nawet przy minimalnym poziomie tlenu, jedzą wszystko. W naturze mieszkają nawet w bardzo zanieczyszczonej wodzie, w obfitej roślinności, z niewielkim przepływem.
 • Jest to również ślimak słodkowodny, którego bardzo lubią rzucać do akwarium ze względu na kolorową muszlę. Miejsce go urodzenia jest uważane w Afryce i on tam znajduje się we wszystkich dostępnych akwenach wodnych.
 • Drapieżny ślimak Helena. Jeden z nielicznych gatunków, który zabija swoich krewnych, aby przetrwać. Jej siedliskiem jest Azja Południowo-Wschodnia, słodkowodne akweny wodne.
 • Jest piękny spiralny mięczak, który mieszka w słodkich wodach kontynentów Euroazjatyckich i Amerykańskich.
 • Jasny przedstawiciel mieszkańców akwarium. Słodkowodna, znaleziona w Amazonii. Importowana w celu utrzymania w akwariach ze względu na piękny wygląd.
 • Jest również jaskrawym przedstawicielem mieszkańców akwarium, ponieważ jest bardzo jasny i niezwykły. Rodzaj ślimaków które pochodzą z Indonezyjskiej wyspy Sulawesi.

Te jasne przedstawicielki mięczaków mieszkają w różnych miejscach, ale znalazły popularność wśród miłośników akwarium na naszym kontynencie. Wśród morskich mięczaków są również jasne przedstawiciele. Istnieje około 90 000 ich odmian. Zasiedlają płycizny i są pod dnem oceanu na samym dole, w różnych rozmiarach i niesamowitych kolorach. Opowiemy o najbardziej znanych i niezwykłych.

Siedliska dla różnych gatunków ślimaków

 • Jest również nazywana »delikatna», mieszka w umiarkowanym i tropikalnym klimacie. Znana w związku z pływających na długich dystansach za pomocą chitynowych bąbelków, które sama tworzy.
 • Niesamowicie kolorowa muszelka tego mięczaka przyciąga wzrok kolekcjonerów. Największy przedstawiciel jest rozpowszechniony na rafach w pobliżu Azji Południowo-Wschodniej, można go również znaleźć w Tajlandii, na Filipinach i w Malezji.
 • Motyl morski. Ten niesamowicie piękny ślimak mieszka w wodach arktycznych. Nie boi się niskich temperatur wody. Zyskał sławę na całym świecie dzięki swojej niezwykłej strukturze. Ruchoma noga ślimaka podczas ruchu wykonuje machnięcia podobne do ruchów skrzydeł owada.
 • Flamingo język ślimak. W wodach Atlantyku często spotykany ślimak o niezwykłej nazwie i nie mniej niezwykłym kolorze z cętkami. Przyciąga uwagę nurków jasnym kolorem ciała, długo zapamiętanym przez te cechy.
 • Hiszpański tancerz – jeden z najdziwniejszych ślimaków na świecie. Ten mięczak zamyka pięć najlepszych kolorowych ślimaków z naszej listy. Przyciąga przez jasny koloryt ciała, mieszka w płytkiej wodzie wśród tropikalnych raf.

Wśród morskich mieszkańców są gatunki śmiertelne dla ludzi. Po zauważeniu jasnego ślimaka, nie lekceważ go, ponieważ twój kontakt z tym nieszkodliwym w wyglądzie stworzeniem może być ostatnim.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!