> Informacja > Rozmnażanie ślimaków gatunku Helix Aspersa

Rozmnażanie ślimaków gatunku Helix Aspersa

Ślimaki gatunku Helix są jednym z najczęstszych mięczaków hodowanych na skalę przemysłową. Gatunek ten z wyglądu jest podobny do winniczka, ale Helix Aspersa jest bardziej opłacalny. Wszystko dlatego, że dają więcej potomstwa i są gotowe do rozmnażania wcześniej winniczka.

Warunki do rozmnażania:

  • Każdy mięczak, importowany z innego kontynentu, wymaga specjalnych warunków. Dla danego gatunku optymalny zakres temperatur wynosi 20-25 stopni Celsjusza. Jeśli ferma ślimacza jest typu cieplarnianego, to w tunelu z folii temperatura dla reprodukcji utrzymuje się na poziomie 20 stopni, a młodzież jest utrzymywana na poziomie 17. Dla ulicznego (otwartego) utrzymania optymalna temperatura to 25 stopni.
  • Wilgotność, przy czym powinna wynosić nie mniej niż 85% i nie więcej niż 90%. Jest to bardzo ważny moment w procesie hodowli, ponieważ przy zbyt niskiej wilgotności u mięczaka się dzieje odwarstwienie wrzecionowatego mięśnia, co prowadzi do śmierci. A przy zbyt wysokiej ślimak zapada w sen zimowy, czyli zamyka ujście muszli gęstej wapiennej pokrywą — epifragmą.Rozmnażanie ślimaków gatunku Helix Aspersa
  • Jak każde inne zwierzę, ślimaki potrzebują odpowiedniego pokarmu do prawidłowego rozwoju. To nie tylko świeża trawa, zbilansowany pokarm, ale także wapń. W dużych gospodarstwach mięczaki są karmione specjalnymi mieszankami, które zawierają wszystkie niezbędne składniki. Lub do normalnego jedzenia dodają kredą. Większość ferm wykorzystuje mieszane rodzaje karmów: świeże mieszanki ziołowe i specjalne suche (w proszku) pasze dla ślimaków.
  • Kolejnym czynnikiem, wpływającym na prawidłowy rozwój i rozmnażanie jest czystość. W zagrodach, w których przebywają zwierzęta, należy przeprowadzić czyszczenie regularnie. W warunkach fermy, sprzątanie odbywa się codziennie. Ponieważ gęstość osobników na metr kwadratowy jest dość wielka, więc po karmieniu, nawilżeniu i naturalnym cyklu trawienia mięczaka, gleba staje się zanieczyszczona. Od czystości środowiska zależy długość życia zwierząt. W zanieczyszczonym środowisku ślimaki nie będą się rozmnażać.
  • Gleba. Dla prawidłowego tworzenia się muszli, która jest gwarantem życia mięczaka, potrzebny jest wapń, a raczej zmineralizowana gleba. Gleba musi zawierać wapń. Ale ważna jest nie tylko zawartość, ale także jakość gleby. Na przykład, w glebie gliniastej mięczak nie będzie mógł się rozmnażać, ponieważ ziemia jest zbyt zbita pod wpływem wody i słońca. Dla ferm ślimaczych humus jest idealny. Cechą reprodukcji ślimaków jest to, że jaja są układane w ziemi. Zapłodniony osobnik wybiera miejsce do układania, wykopuje dziurę o głębokości do 10 cm, kładzie potomstwo i zasypia ich gruntem. Dlatego ziemia musi być «puszystej», o kwasowości nie wyższej niż 7,0 pH.
  • Oświetlenie i wentylacja. Przestrzeganie tych warunków jest obowiązkowe w gospodarstwach typu zamkniętego. Jak i inne zwierzęta, aktywność mięczaków zależy od aktywności słońca. Jeśli stworzyć odpowiednie oświetlenie (około 18 godzin na dobę), to ślimaki Helix będą szybciej rosnąć. Odpowiednio, szybciej nadejdzie czas do rozmnażania. No i, ponieważ, ślimaki oddychają przez płuca, po prostu potrzebują czystego powietrza. Między innymi, sztuczna wentylacja przyspieszy proces normalizacji wilgotności.

Rozmnażanie ślimaków gatunku Helix AspersaHelix Aspersa gotowe do rozmnażania w wieku 7 miesięcy i mogą produkować potomstwo dwa razy w roku. Rozmiar jednego lęgu może osiągnąć 180 sztuk. Jeśli ferma jest typu otwartego, to zauważyć proces małżeńskich gier u mięczaków dość trudne, więc, aby zachować całe potomstwo, używają inkubatora i izolowanych pomieszczeń. W tym celu kilka osób, gotowych do rozmnażania, umieszczają się w oddzielnym pomieszczeniu. Płeć nie ma znaczenia, ponieważ wszystkie osobniki są hermafrodytami. Zapewniają im odpowiednie warunki, a po kryciu oddzielają się od siebie, aby każdy osobnik odłożył jaja. Po czym jaja są przeniesione do inkubatora w określonych warunkach:

  • gleba o poziomie kwasowości 3,5-4,5 pH. Optymalnym jest torf kwaśny;
  • temperatura jest utrzymywana na poziomie 17-20 stopni Celsjusza;
  • wilgotność 90%;
  • jedzenie nie jest potrzebne. Pierwszy posiłek, który zużywa narybek, to skorupa. Jest bogata w wapń i to daje potomstwu potężny bodziec do tworzenia pancerza, a także siły wydostać się z gruntu.

Po tym, jak narybek stanie się silniejszy, można go wypuszczać do pozostałych pupilów.

Sam proces kojarzenia jest dość fascynujące. Najpierw odbywa się wyszukiwanie partnera. Osobnik staje się bardziej aktywny, gdy wybiera sobie parę. Następnie następuje okres małżeńskich gier, który może trwać około dwóch godzin. Po czym każdy osobnik produkuje «miłosną strzałę», kiedy oboje partnerów są klejone podeszwami stóp. Przez te wapniowe twory następuje wymiana płciowymi komórkami. Gdy „gra” jest zakończona, oba osobniki rozłażą się w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do składania jaj. I z czasem wszystko zaczyna się od nowa.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!