> Informacja > POWODY, ABY WYBRAĆ HODOWLĘ ŚLIMAKÓW JAKO BIZNES

POWODY, ABY WYBRAĆ HODOWLĘ ŚLIMAKÓW JAKO BIZNES

Helikultura (hodowla ślimaków) – nowy biznes na Ukrainie, który rozwija się szybko z każdym rokiem.

Podczas gdy rynek krajowy zużywa niewielką część hodowanych ślimaków. Hurtowe partie są eksportowane głównie do Polski i krajów bałtyckich, gdzie mięczaki są przetwarzane i wysyłane do Europy.POWODY, ABY WYBRAĆ HODOWLĘ ŚLIMAKÓW JAKO BIZNES

Ciekawy fakt: w 2016 r. Ukraina wyeksportowała o 7 razy więcej ślimaków niż produkt narodowy – smalec.

Wielu ukraińskich przedsiębiorców zasadniczo zmieniło swoje życie, koncentrując się na helikulturze. I z tego powodu istnieje uzasadnienie do hodowli ślimaków:

 • mięczaki szybko rosną na wysokiej jakości czarnej glebie;
 • rośliny z naszego obszaru geograficznego są idealne do żywienia ślimaków;
 • hodowla ślimaków jest łatwa, a zyski z tego biznesu są wysokie.

 

Powody, dla których hodowla ślimaków jest uważana za opłacalną i zyskowną

W Europie ten rodzaj dochodu nazywany jest «biznesem dla leniwych». Ślimaki są skromne w żywieniu, jedzą pokarm roślinny, w proces rozmnażania wcale można się nie wtrącać. Ponadto zwierzęta te są hermafrodytami: każda osoba przynosi potomstwo.

Mięczaki są cenione za przyjazność dla środowiska, ponieważ nie tolerują chemikaliów i dodatków do żywności. Dietetyczne mięso, zawiera strawne białko, a także witaminy i minerały.

W krajach europejskich, zwłaszcza we Francji, ślimaki są nieodłącznym atrybutem święta. Istnieje wiele przepisów na przekąski dla smakoszy, zupy, dania na ciepło, które są oparte na delikatnym filecie.

Pomimo szybkiego rozwoju branży hodowli ślimaków, podaż nie pokrywa globalnego popytu o co najmniej 30%.

Na Ukrainie taki produkt jest nadal postrzegany jako egzotyczny, ale każdego roku dania ślimaków coraz częściej można spotkać w restauracjach kuchni europejskiej, sklepach internetowych i supermarketach.

Przedsiębiorczy Ukraińcy na czas złapali falę podniecenia, związanego z biznesem ślimaków na rynku światowym i zaczęli otwierać przedsiębiorstwa hodowli ślimaków.

Zalety z takiego biznesu są oczywiste:

 • nisza jest wolna dla nowych graczy;
 • zwierzęta są skromne i bezpretensjonalne w jedzeniu;
 • wszystkie osobniki dają potomstwo, ponieważ ślimaki są hermafrodytami;
 • biznes można rozpocząć od zera, bez kapitału.

 

Jakie rodzaje ślimaków są hodowane na Ukrainie?

Najczęstszym lądowym ślimakiem w naszym regionie jest ślimak winniczek (Helix pomatia).

Można rozpocząć działalność, zbierając ślimaki na wolności: w lasach, wąwozach, ogrodach, dziedzińcach, na łąkach i polach. Firmy otwierają punkty skupu ślimaków w większości miast. Znając niektóre cechy, można uzyskać dodatkowy dochód bez inwestycji, stopniowo badając nawyki zwierząt. Z Twoim pragnieniem, w przyszłości można założyć własną małą farmę, która stopniowo będzie się powiększać.

Ukraińcy hodują również dwa rodzaje ślimaków ogrodowych: Helix aspersa Maxima i Helix aspersa Muller. Ich smak jest uważany za delikatniejszy, więc cena jest wyższa.

Należy zakupić stado podstawowe ślimaków, dlatego hodowla mięczaków ogrodowych wymaga inwestycji. Najczęściej dla tych gatunków stosuje się szklarnie typu zamkniętego.

Najdroższy, ale także najbardziej dochodowy gatunek – gigantyczny afrykański ślimak Achatina (Achatina fulica). Takie ślimaki są stosowane głównie w medycynie i kosmetologii. Trudność polega na tym, że Achatina pochodzi z gorących krajów, dlatego ważne jest, aby stworzyć warunki zbliżone do naturalnych (temperatura powietrza nie niższa niż + 28 ° С i wilgotność od 70%).

 

Cechy helikultury – hodowli ślimaków

Mimo prostoty taki biznes ma swoje własne niuanse. Przed opracowaniem biznesplanu należy zbadać subtelności tego rodzaju hodowli zwierząt:POWODY, ABY WYBRAĆ HODOWLĘ ŚLIMAKÓW JAKO BIZNES

 • utrzymywanie odpowiedniej temperatury;
 • sposób ochrony mięczaków przed drapieżnikami;
 • zasady opieki nad hodowlą ślimaków na farmie;
 • możliwe ryzyko podczas hodowli.

Jeśli planujesz zacząć od małego, będzie wystarczająca ilość informacji z zasobów internetowych. Otwierając duże gospodarstwo, wskazane jest odbycie szkolenia na Ukrainie lub w Polsce.

 

Znając specyfikę hodowli mięczaków, można dołączyć do linii dochodowego biznesu i zapewnić stabilny dochód przy minimalnym wkładzie wysiłku i zasobów.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!