> Wiadomości > REKORD UKRAINY! “SNAILS HOUSE” - TO NAJWIĘKSZA FARMA HODOWLI ŚLIMAKÓW

REKORD UKRAINY! “SNAILS HOUSE” — TO NAJWIĘKSZA FARMA HODOWLI ŚLIMAKÓW

REKORD UKRAINY! “SNAILS HOUSE” - TO NAJWIĘKSZA FARMA HODOWLI ŚLIMAKÓW

W 2020 roku nasza firma «Snails House» ustanowiła rekord i stała się największą hodowlą ślimaków na Ukrainie!REKORD UKRAINY! “SNAILS HOUSE” - TO NAJWIĘKSZA FARMA HODOWLI ŚLIMAKÓW

Fakt ten jest odnotowany w Krajowym Rejestrze Rekordów naszego kraju, o czym świadczy wystawiony certyfikat, z którego jesteśmy bardzo dumni!

Farma hodowli ślimaków «Snails House» znajduje się w miejscowości Cyrkuny w Obwodzie Charkowskim i zajmuje powierzchnię 30 hektarów. Ale to daleko nie wszystko, ponieważ ta sama ilość jest przygotowywana na osiedlenie się z nowym ślimakiem!

Trudno sobie nawet wyobrazić, o ilu ślimakach mówimy na tak dużym obszarze. Ta liczba jest kolosalna. Ale to w pełni odzwierciedla naszą odpowiedzialność wobec dostawców, ponieważ nasza firma dostarcza duże partie hurtowe do krajów europejskich.

«Snails House» działa od 2015 roku i posiada akredytację do sprzedaży za granicą. Biorąc pod uwagę wysokie wymagania stawiane produktowi, nasze ślimaki spełniają wszystkie parametry zapewniające bezpieczeństwo i jakość produktu. Zarząd firmy planuje stworzenie kanałów sprzedaży również w USA i Azji.

Hodujemy dwa rodzaje ślimaków, które są uznawane za najlepsze do hodowli i uważane za najsmaczniejsze:

  • Helix aspersa Maxima;
  • Helix aspersa Muller.

Te mięczaki są również nazywane ogrodowymi (lub szarymi). Gatunek ten jest bardzo ceniony w Europie, dobrze się rozmnaża i szybko przybiera na wadze.

Gospodarstwo działa sezonowo. Sezon rozpoczyna się wiosną (maj), kiedy to ślimaki obudziły się już po hibernacji, uaktywniły się i zaczęły się rozmnażać. Praca na farmie zostanie zawieszona mniej więcej w październiku (w zależności od spadku temperatury). W ciągu tych sześciu miesięcy młode ślimaki mają czas na dojrzewanie, a dorośli uzyskują pożądaną wagę handlową i przygotowują się do sprzedaży.REKORD UKRAINY! “SNAILS HOUSE” - TO NAJWIĘKSZA FARMA HODOWLI ŚLIMAKÓW

Zbieranie i sortowanie ślimaków odbywa się ręcznie. Każdy mięczak jest sprawdzany, więc tylko najlepiej wyselekcjonowany produkt trafia do klienta.

Ściśle przestrzegamy technologii przygotowania do transportu. Przed zamrożeniem ślimaki są czyszczone z zewnątrz i od wewnątrz, suszone i dopiero potem wysyłane do zamrażarki do wprowadzenia do anabiozy.

Dzięki przestrzeganiu wszystkich zasad pakowania, mrożenia, transportu, zachowaniu optymalnych parametrów temperatury i wilgotności ślimaków zachowane są wszystkie użyteczne substancje i walory smakowe.

Rekord największej powierzchni farmy «Snails House», – to dopiero początek. Nie zamierzamy na tym poprzestać i planujemy ustanawiać jeszcze wielu rekordów.

Zawsze cieszymy się z nowej współpracy!

 

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!