> Informacja > Najbardziej rozpowszechnione przepisy kulinarne ze ślimaków

Najbardziej rozpowszechnione przepisy kulinarne ze ślimaków

Wielu ludzi błędnie myśli, że po prostu niemożliwe jest przygotowanie smacznego dania w domu. Ale ta opinia nie zawsze potwierdza się w życiu. Doświadczenie pokazuje, że nie ma nic trudnego w przygotowaniu ślimaków. Wydawałoby się, że sam fakt używania tego niezwykłego produktu do jedzenia powoduje zamieszanie, ale ostatecznie uzasadnia wszystkie oczekiwania, niszcząc stereotypy na temat złożoności gotowania.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, kto był pierwszym twórcą w tworzeniu arcydzieła gastronomicznego: czy ludzie pierwotni zaangażowali się w zbieranie; czy Starożytni Grecy docenili użyteczność tego produktu; czy może Francuzi, którzy wymyślili unikalne przepisy na gotowanie. Ale jedna rzecz jest znana – mięso tych zwierząt nie pozostawia nikogo obojętnym, angażując w świat gastronomii, wyśmienity smak i oryginalne kombinacje.

W czasach ludzi pierwotnych mięso ślimaka było najbardziej dostępnym źródłem składników odżywczych. W codziennym jedzeniu wszystko było: jagody, grzyby, trawa oraz ślimaki. Byli gotowani na ognisku, nie dbając o smak. W tamtych czasach był ważny wynik – pieczone mięso, na które nie trzeba było polować. Aby przygotować zwykły obiad lub kolację, wydobyte mięso było po prostu wrzucane do ognia, dopóki się nie zostanie usmażone.

 

Najbardziej rozpowszechnione przepisy kulinarne ze ślimaków

Starożytni Grecy byli wymagający i wybredni w jedzeniu. Oni cenili swoje zdrowie, siłę, wytrzymałość. Dlatego ich jedzenie składało się z użytecznych produktów, z których również były mięczaki. Niesamowita ilość białka zawartego w ich mięsie sprawiła, że ślimaki stały się ulubionym daniem. Kucharze w tym czasie byli dobrze obeznani z przyprawami, aromatycznymi ziołami, technikami gotowania. Dlatego oni jako pierwsi wymyślili połączenie mięsa ślimaka z pikantnymi ziołami, podkreślając w ten sposób smak mięsa. W kulinarnych książkach z tego okresu (I wiek p.n.e. – II wiek naszej ery), do tej pory zachowały się przepisy na gotowanie takich przysmaków.

Trudno powiedzieć, kto pierwszy wymyślił klasyczny przepis na escargot, który obecnie jest uważany za tradycyjny we Francji. Istnieje legenda, że przepis na ten przysmak pojawił się spontanicznie i niespodziewanie. Kucharz, do którego niespodziewanie przybył ważny gość, próbował ukryć nieobecność mięsa, zastępując tradycyjną wołowinę tym, co było pod ręką na kuchnie – mięso ślimaków. Mówią, że ten przysmak był tak lubiany przez wysokiego gościa, że kazał go gotować dla swoich kucharzy na święta. Od tego momentu zaczęło się tworzenie i rozwój receptury escargot – ślimaków lądowych. Klasyczny przepis zawiera następujące składniki:

  • Masło
  • Czosnek
  • Pietruszka

Ale wariacje na temat „escargot” nie przestają się pojawiać, dodając do kompozycji wszystkich nowych elementów, tworząc arcydzieła gastronomiczne. Pozostaje niezmienne dodanie masła, zieleni i czosnku. Jeśli dodać tutaj orzecha włoskiego, potrawa będzie nazywać się „ślimaki po limuzyńsku”, a prażone orzeszki ziemne w składzie zrobią potrawę o nazwie „po somiersku”, a musztarda diżońska doda pikanterii. Jest wiele takich przykładów, a wszystkie kraje przygotowują je na swój sposób. Escargot można znaleźć w zamrożonej formie. Oznacza to, że jest to już w połowie ugotowane danie, wszystko, co będzie potrzebne, to włożyć muszelki do pieca, doprowadzić do gotowości 10 minut, i podać z bagietką lub grzankami. Można powiedzieć, że escargot jest najczęstszym i najbardziej znanym przepisem dotyczącym mięczaków. W rezultacie danie będzie kremowe, delikatne i pachnące.

Także Francuzi mają przepis, nazwany imieniem wielkiego dowódcy Napoleona. Ślimaki przygotowują się w pikantnym sosie pomidorowym z dodatkiem grzybów i migdałów. To arcydzieło nazywa się „ślimaki Napoleona”.

Nie tylko we Francji kochają i szanują ten przysmak. Hiszpanie wprowadzili całą tradycję spożywania mięsa z tych mięczaków. Caracóis jest to tradycyjna przekąska do piwa od Portugalczyków. Gotuje się je przez kilka godzin w pikantnym bulionie, a potem jedzą rękami, smakując z piwem. Istnieje wiele zakładów, które przygotowują ten poczęstunek dla mieszkańców i gości miasta. W okresie od maja do sierpnia spożywa się ogromną ilość сaracóis. „Caracoles a la madrileña” znany hiszpański przysmak. Płonące danie z jaskrawymi kolorami przypraw, pobudzających apetyt. Duszone jamonem w pikantnych przyprawach, dodadzą pikanterii do dowolnego stołu.

Włosi na swój własny sposób dekorują dania aromatycznymi ziołami, sosami, przyprawami. Oni zmienili nawet przepis na tradycyjne ravioli, aby dodać do delikatnego twarogu ślimaków. Danie nazwali cappelletti – małe kluski z ricottą i parmezanem, których smak zapamiętamy na długi czas. Tradycyjna polenta również została poddana przemianie. Mąka kukurydziana gotuje się do gęstej konsystencji, schładza się, dzieli się na porcje, a na wierzchu dodajemy zaimpregnowane koniakiem i przyprawami mięczaków, pokrywając całą tą wspaniałość parmezanem. Pozostawiając w piecu na kilka minut, otrzymujemy arcydzieło gastronomiczne polentę, zdolne sprawić wielkie wrażenie na najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Włosi przygotowują również klasyczny makaron, z nietypowym składnikiem, z sosem śmietanowym, dodają filety do zup i sałatek.

Najbardziej rozpowszechnione przepisy kulinarne ze ślimaków

Turcy przygotowywali plakię – duszone warzywa, przyprawy i pomidory. Później danie to stało się tradycyjne dla Bułgarii, ale jego znaczenie zostało podkreślone obecnością mięczaków w recepturze. Danie gotowane jest w piekarniku na małym ogniu, dzięki czemu wszystkie warzywa współgrają ze sobą korzystnie, a obecność mąki w recepturze może zamienić ją w prawdziwe ciasto warzywne.

Jak widać, istnieje wiele możliwości gotowania z tych małych zwierząt, ale wszystko dlatego, że mięso ślimaków jest nie tylko bardzo przydatne, ale także harmonijnie połączone ze wszystkimi składnikami, jako delikates, które rozpoznać może prawdziwy smakosz.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!