Młody ślimak

Niezależnie od tego, jaki biznes postanowisz rozwinąć i opanować, musisz zacząć od czegoś. Tak samo jest z biznesem ślimakowym. Gdy platforma jest gotowa, czyli farma, wszystkie dokumenty są wydawane, przychodzi czas wyszukiwania produktu – ślimaka, to jest – małego. Nie warto iść daleko, bo mamy wszystko, czego potrzebujesz:
  • Mały Helix aspersa muller
  • Mały Helix aspersa maxima
I nie tylko otrzymasz towary, ale także więcej: zaufanie do jakości małego ślimaka, uprawianego w gospodarstwie przyjaznym dla środowiska; porady dotyczące właściwej opieki za małymi ślimakami od profesjonalistów.

Rozmnażanie i hodowanie mięczaków.

Ponieważ ślimaki – hermafrodyty, to przy parzeniu każdy dorosły osobnik kładzie jaja w ziemi na głębokość 10 cm. Dojrzewanie następuje w ciągu od trzech do czterech tygodni. Po tym, skorupa pęka i pojawia się mięczak, ale potrzebują około dziesięciu dodatkowych dni, aby dostać się na powierzchnię ziemi. Żywi się substancjami odżywczymi w glebie.
Po tym, jak mały Helix aspersa wydostał się z ziemi, musi być aktywnie karmiony. Prędkość wzrostu zależy od:
  • karmienia
  • ilości populacji
  • temperatury
  • czystości

Czym karmić nowo urodzonych ślimaków.

Póki mały Helix aspersa znajduje się w ziemi, żywi się swoją skorupą i tym, co zawiera gleba, ale dieta ulega dalszym zmianom. Przez pierwsze kilka dni możesz dawać liście młodej zieleni. Dalsze wprowadzenie drobno posiekanych lub tartych warzyw: ogórka, marchwi, zielonego jabłka, dyni. Również w diecie dodaje się wapń: kredę, skorupkę jaja, mieszaniny minerałów. Kup młode ślimaki tylko do uprawy, ponieważ do wielkości towarowej potrzebuje wzrostu, około 2 lat. U nas możesz kupić ślimaki dla dalszej hodowli, z absolutną gwarancją jakości zdrowych młodych osobników.

Osobliwości.

Nie występują szczególne trudności po zakupie małych skorupiaków. Przy transporcie wszystko jest proste: plastikowy pojemnik wypełniony podłożem i żywnością – tego wystarcza do transportu. W temperaturach poniżej 10°C w transporcie niezbędna jest torba z podgrzewaczem, aby nie zestudzić i nie zamrozić młodych. Zdrowych dzieciaków widać od razu, są aktywne, dobrze jedzą, dużo się poruszają, rosną. Ale jeśli mały mięczak jest powolny, odmawia jedzenia, głęboko chowa się do muszli wydziela bardzo gęsty i obfity śluz, ma uszkodzenia na muszli – to znaczy, że on jest chory. Leczenie zależy od przyczyny choroby (hipotermia – ogrzać, przegrzanie — skąpać w zimnej wodzie itd.). Upewnij się, że pojemnik jest czysty, gdzie znajdują się skorupiaki, dokładnie wyczyść pojemnik, zdezynfekuj glebę, którą chcesz użytkować. Trzymać małych najlepiej w inkubatorze. Przynajmniej pierwszy, okres kwarantanny, który trwa kilka tygodni. Zaletą jest to, że temperatura jest zawsze stabilna w granicach normy (24 — 270С), wilgotność (co też jest bardzo ważne), w ramach 80 — 85 %, bezpiecznie, ponieważ z kontenera nie wybrać się i nikt nie dostanie się zewnątrz. Również nie potrzebujesz dużo miejsca dla młodych, ponieważ wciąż nie wiedzą, jak poruszać się w przestrzeni, nie mogą znaleźć jedzenia. Gdy tylko staną się silniejsze, możesz uwolnić się do woliery. Często ich kupują, aby „rozcieńczyć” populację, ponieważ ślimaki winogradowe są bardziej płodne, jeśli nie należą do tej samej rodziny. Dlatego dajemy Tobie możliwość kupić małych ślimaków, gwarantowanie zdrowych, zdolnych do wzrostu w dorosłych ślimaków winogradowych, aby zwiększyć rozmiary Twojego biznesu i przynieść właścicielowi maksymalny zysk za krótki okres czasu.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!