> Informacja > MITY O ŚLIMAKACH

MITY O ŚLIMAKACH

Jeśli masz zamiar na zakup nowego niezwykłego zwierzaka lub hodowlę ślimaków jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, będziesz zainteresowany informacją o tym, jakie mity istnieją na temat tych mięczaków i dlaczego nie jest to prawdą.

Ślimaki są bardzo tajemniczymi stworzeniami. Wcale nie przypominają standardowych zwierząt, które trzymamy w domu lub hodujemy na farmie. Dlatego znamy o nich wiele dziwnych informacji.

 

Tak więc, mit pierwszy. Achatina i ślimak winniczek – to jedno i to samo

MITY O ŚLIMAKACHAbsolutnie niedorzeczny mit. Te dwa gatunki mięczaków są zupełnie inne. Achatina jest to olbrzymi ślimak afrykański. Zwykle ma piękny kolor muszli, która jest zaostrzona na końcu. Średnio ma rozmiar 13-15 cm, ale może osiągnąć 25 cm!

Gatunek ślimaka winniczka pochodzi z Europy, który jest raczej niewielki według wielkości. Często można go znaleźć w naturze. Skorupa tego ślimaka jest zaokrąglona. Oba gatunki są używane do gotowania, a także często w hodowli są jako zwierzęta domowe. Ale warunki życia dla nich różnią się.

 

Mit drugi. Ślimaki są dobre dla skóry

Częściowo ten mit jest prawdziwy. Rzeczywiście, w ciągu ostatniej dekady produkty do pielęgnacji skóry ze śluzem ślimaka stały się niezwykle popularne. Śluz dodawany jest do kremów, masek, serum. Ten składnik jest szczególnie popularny w koreańskich kosmetykach. Ale uwaga! Surowce muszą być uzyskane, dokładnie oczyszczone i przygotowane. Po posadzeniu normalnego lub przypadkowego ulicznego ślimaka na twarzy, ryzykujesz, że nie wyleczysz skóry, ale dodasz problemy w postaci bakterii, które mogą nosić mięczaki.

 

Mit trzeci. Jaskrawe warzywa barwią muszlę ślimaka

Kolor muszli ślimaka jest zmodyfikowany genetycznie, podobnie do koloru oczu i włosów u ludzi. Dlatego też jaskrawo kolorowe warzywa mogą wpływać tylko na trawienie ślimaka, ale z pewnością nie na kolor jego domka-muszelki.

 

Mit czwarty. Jedzenie papieru przez ślimaków wpływa korzystnie na te zwierzęta

Jest to bardzo dziwny mit, który może spowodować nieodwracalne szkody dla twoich zwierząt. Jego twórcy twierdzą, że stamtąd otrzymują wapń i celulozę, które są dobre dla ich organizmu. Cóż, skąd bierze się wapń w papierze, w zasadzie nie jest jasne, w tym, do czego celuloza może być przydatna. Zwłaszcza, że podczas produkcji dodawane są wybielacze i inne chemikalia potencjalnie niebezpieczne dla żywego organizmu.

 

Mit piąty. Ślimaki są idealne zwierzęta dla dzieci z alergią

Jest to częściowo prawda. Ślimaki nie mają alergii. Niestety, bardzo często pojawia się alergia na karmę i inne środki do pielęgnacji, na przykład ściółka z liści. Bez nich nie można tego zrobić.

 

Mit szósty. Ślimak można kąpać pod bieżącą wodą

MITY O ŚLIMAKACHJeśli kiedykolwiek ktoś przeprowadził taki eksperyment, to zauważył, że podczas tego twój zwierzak pociąga szyję. Błędem byłoby uważać, że lubi tę procedurę. Jednak tak w ogóle nie jest. Mięczak robi to na podstawie naturalnego instynktu – strachu przed utonięciem. Dotyczy to zwłaszcza Achatin, którego naturalnym środowiskiem jest sucha Afryka. Ponadto w wodzie z kranu istnieje wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą wyrządzić krzywdę zwierzęciu. Zaleca się kąpać go raz w tygodniu na spodeczku z zimną wodą.

 

Mit siódmy. Do hodowli ślimaków pasuje ziemia na begonie i azalie

Żadne mieszanki ziemne dla roślin nie są odpowiednie dla mięczaków. W tej ziemi są różne nawozy, które mogą zaszkodzić delikatnemu zwierzaku.

 

Mit ósmy. Ślimaki muszlowe hibernują

Jeśli zwierzę nie pojawia się przez długi czas ze swojej muszli, najprawdopodobniej warunki życia nie są dla niego odpowiednie. Być może są gorące lub zimne, a może być zbyt suche. Stwórz komfortowe środowisko dla swojego zwierzaka, a on na pewno cię uszczęśliwi.

W każdym razie ślimaki nie są tak łatwe w opiece, jak nam się wydaje. A to jest jeszcze jeden kolejny mit o nich. Powinny być regularnie karmione, pojone, spryskiwane wodą, czyszczone w terrarium. Czasami oni też chorują. Ale znając cechy opieki i hodowli, a także nieprawdziwe informacje, które można spotkać, możesz doskonale dogadać się z tymi zabawnymi stworzeniami.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!