> Informacja > Metody hodowli ślimaków Helix aspersa Maxima и Helix aspersa Müller

Metody hodowli ślimaków Helix aspersa Maxima и Helix aspersa Müller

Na skalę przemysłową hodują kilka gatunków ślimaków. W przestrzeni poradzieckiej są to głównie ślimaki winniczki, czyli helix pomatia. Ponieważ warunki do ich hodowli są zbliżone do naszych warunków klimatycznych. Ale są gatunki, które również hodowane obok tych ślimaków, dając pierwszeństwo z wielu powodów.

Helix Aspersa Maxima lub Duży Szary Ślimak. Są to mięczaki lądowe należące do tego samego gatunku co ślimaki winniczki. Pod względem smaku nie są gorsze od winniczków, a w opinii niektórych są całkowicie lepsze.

Metody hodowli ślimaków Helix aspersa Maxima и Helix aspersa Müller

Jaka jest róźnica między ślimakiem winniczkiem a dużym szarym ślimakiem:

  • waga dorosłego dużego ślimaka szarego sięga 25 gramów, podczas gdy pomatia może ważyć do 50 gramów;
  • średnica muszelki szarego ślimaka osiąga 40 mm, a muszelki ślimaka winniczka 55 mm;
  • kolor ciała tych ślimaków również jest inny. Maxima ma szare ciało i paski na muszli, a ślimaki winniczki mają kolor beżowy bez pasków na muszelce;
  • cechy smaku różnią się siedliskiem. Jeśli ślimaczek zje zwykłą trawę, jego smak będzie bardziej trawiasty.

Helix Aspersa Muller lub Mały Szary Ślimak.

  • waga tych mięczaków osiąga zaledwie 10 gramów,
  • średnica muszelki osiąga 25 milimetrów,
  • ciało małego szarego ślimaka ma szary kolor, a muszla jest piękna i cętkowana.

Hodowle tych mięczaków zaczęli kilka wieków temu, kiedy ponownie przypomnieli sobie o ich użytecznych właściwościach. Zasadniczo były to regiony Francji. Ślimaki karmiono aromatyczną trawą, dlatego ich mięso zostało wzbogacone o specyficzne opcje smakowe. W procesie ewolucji obszar istnienia tych ślimaków wzrósł o wiele kilometrów, oraz pojawił się w wielu krajach.

Warunki klimatyczne dla utrzymania i hodowli takich zwierząt domowych są zbliżone do naszych szerokości geograficznych. Dlatego istnieje kilka sposobów hodowli Maxima i Muller:

  • gruntowy,

Ponieważ gatunki te są spokrewnione ze ślimakiem winniczkiem, warunki przetrzymywania są podobne. Uwielbiają ciepłą, umiarkowaną wilgotność, wrażliwe na słońce. Zostały przywiezione z Afryki, dlatego są dość ciepłolubne, ale w procesie adaptacji przystosowały się do ciepłych warunków klimatycznych naszych szerokości geograficznych. W warunkach naturalnych Helix Aspersa można spotkać na kontynencie śródziemnomorskim, w krajach o ciepłym klimacie.

Ich hodowla jest opłacalna z komercyjnego punktu widzenia, ponieważ już od 6 miesięcy są gotowe do rozmnażania. A w ciągu roku osiągają maksymalne rozmiary na sprzedaż lub do spożycia. Liczba jaj złożonych przez te ślimaki, również znacznie przekracza winniczków –  od 80 do 180 sztuk w stosunku do 50-80.

Metody hodowli ślimaków Helix aspersa Maxima и Helix aspersa MüllerPopyt na taki towar jest również znaczący, więc nie są tańsze w cenie, nawet droższe. Do hodowli «Helix», w warunkach woliery, należy ogrodzić terytorium przed  przenikaniem drapieżników, wyposażyć w drewniane palety, zapewnić żywnością. Optymalna temperatura dla hodowli wynosi 23-25 stopni Celsjusza. W zimnych porach roku ślimak zapada w sen. Dlatego dla udanej hodowli wymaga drugiej opcji – przygotowania szklarni.

W szklarni stale utrzymują komfortową temperaturę, wilgotność, ochronę przed słońcem i szkodnikami, a także czystość i obfite żywienie. W przypadku potomstwa lub otrzymania kawioru należy zastosować metodę izolacji. Oznacza to, że kilka par ślimaków łączą w jednym pudełku do rozmnażania. Po złożeniu ikry są przenoszone do inkubatora.

Wielu producentów budują specjalne pomieszczenia na terenie takich gospodarstw, w których pracują kucharze, tworząc gotowy produkt z mięsa ślimaka. Wartość i cena tego produktu jest znacznie wyższa niż wartość żywych mięczaków. Dostarczają te produkty bezpośrednio do sklepów lub restauracji.

Dlatego poszukując odpowiedniego biznesu, rozważ opcję hodowli ślimaków — jest to przyjazne dla środowiska, i opłacalne po prostu.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!