> Informacja > Które branże wykorzystują śluz ślimaka?

Które branże wykorzystują śluz ślimaka?

Śluz ślimaka lub naukowy termin »mucyna ślimaka» jest wytwarzana przez komórki nabłonkowe organizmu, jest częścią gruczołów śluzowych prawie wszystkich żywych organizmów. Mięczaki wytwarzają mucynę, która bierze udział w procesach mineralizacji muszli i chroni poruszające się ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas ruchu.

Skład mucyny ślimaka zawiera wiele składników, które odgrywają ważną rolę dla zdrowia człowieka.

  • Alantoina.Które branże wykorzystują śluz ślimaka?

Substancja ta powstaje podczas utleniania kwasu moczowego. Jest wytwarzana przez wiele ssaków, zarówno ten składnik jest przeciwzapalny w walce z ranami, jak i środek ściągający związany ze znieczuleniem.

Ten składnik śluzu ślimaka, zdaniem naukowców, ma podwójną właściwość: zmiękczanie, usuwanie zrogowaciałych warstw skóry i stymulator regeneracji tkanek. Te właściwości alantoiny są stosowane w medycynie, kosmetologii, w tym w składzie leków, kremów, serum i innych środków. W przypadkach klinicznych stosowany w leczeniu oparzeń słonecznych, zwietrzałej skóry. W kosmetologii stosuje się w celu zwężenia porów, zmiękczenia skóry i regeneracji tkanek.

Jest to białko o strukturze włóknistej, na którym opiera się tkanka łączna ludzkiego ciała. Kolagen pomaga ścięgnom, chrząstce, kościom i skórze właściwej być elastycznym, mocnym.

Białko to jest szeroko stosowane w kosmetologii. Na jego podstawie opracowano wiele leków, które pomagają utrzymać skórę człowieka elastycznej, spowalniają pojawianie się zmarszczek.

  • Kwas glikolowy.

Kwas ten ma całkowicie pochodzenie roślinne. Zdobywają go w dużych ilościach z zielonych winogron i trzciny cukrowej. Uważa się, że ślimak wytwarza tę substancję, spożywając produkty zawierające glikolany.

W skoncentrowanej formie jest to dość agresywna substancja, powodująca złuszczanie zrogowaciałych warstw skóry właściwej. Ale ponieważ jego koncentracja w śluzie mięczaka jest nieznaczna, nie stanowi zagrożenia.

W kosmetologii kwas ten jest zawarty w peelingach, produktach przeciwtrądzikowych, a także w preparatach oczyszczających nadmiar sebum w trądziku.

Podobnie jak kolagen, elastyna jest białkiem, które tworzy tkankę łączną. Bierze czynny udział w mechanicznej wytrzymałości narządów, umożliwiając im płynne kurczenie się (tętnice, ścięgna, skóra, płuca).

Medycyna wykorzystuje elastynę do walki z utratą elastyczności ważnych narządów. A kosmetologia obejmuje tę substancję w produktach do pielęgnacji skóry.

  • Naturalne antybiotyki.

Ślimak wytwarza substancje, które pomagają mu zwalczać patogenne mikroorganizmy. Dlatego po wystawieniu żywych ślimaków na ludzkiej skórze nie powstają żadne negatywne konsekwencje w postaci reakcji alergicznych i tak dalej.

  • Witaminy А, С, Е.Które branże wykorzystują śluz ślimaka?

Mięczaki wytwarzają te witaminy z spożywanej przez siebie żywności. Wszystkie te elementy mają korzystny wpływ na ludzkie ciało:

Witamina Е — chroni skórę właściwą przed działaniem szkodliwych rodników, zmniejsza stany zapalne, stymuluje gojenie, nawilża;

А — nawilża, normalizuje cerę na twarzy i łagodzi podrażnienia na skórze;

С — leczy rany, chroni przed wirusami, bakteriami.

Śluz ślimaka jest pożądany jako produkt kosmetyczny, na podstawie którego koreańskie firmy opracowują biologicznie aktywne kosmetyki. Teraz jest bardzo poszukiwany przez konsumentów zarówno zwykłych, jak i salonów kosmetycznych, spa.

W oparciu o korzystne właściwości mięczaków w kosmetologii wprowadzono nowy produkt do pielęgnacji skóry twarzy — masaż. W tym celu stosuje się żywe ślimaki, które przechodzą pewne czyszczenie, a następnie umieszczane są w obszarach problemowych. Poruszony mięczak wydziela mucynę, co korzystnie wpływa na ogólny stan.

Więc, kosmetologia jest najbardziej rozpowszechnioną branżą, w której stosuje się sekret tego małego »uzdrowiciela».

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!