> Informacja > Kto wymyślił przysmaki ze ślimaków?

Kto wymyślił przysmaki ze ślimaków?

Kto wymyślił przysmaki ze ślimaków?Co to znaczy przysmak? W rzeczywistości jest to produkt rzadki, wyrafinowany, niezwykły dla percepcji. Przez cały czas przysmaki zwane potrawami powodowały zdumienie. W zwykłej ludzkiej diecie zawsze było mięso, jagody, warzywa. Później każdy region dodał charakterystyczną różnorodność do menu różnych krajów. Marynarze — nawigatorzy przyczynili się do tego, nawet za czasów Kolumba, głównym motywem było poszukiwanie drogi do Indii, aby stamtąd przynieść cenne przyprawy.

Wraz z rozwojem kultury i sztuki ludzkość pragnęła wyrafinowania nie tylko w środowisku, ale także w żywności. Twórcą rozwoju »wykwintnej kuchni» był Marie-Antoine Carême w XIX wieku.

Kuchnia średniowiecza była skromna, nudna i monotonna. Ale Carême, wykorzystując całą swoją wiedzę i historię gotowania, zaczął tworzyć oryginalne potrawy z typowych dla wszystkich produktów. Ślimaki są również na tej liście.

Trochę historii.

Marie-Antoine Carême był bardzo dociekliwą osobą, dużo czytał, zbierał przepisy z dawnych lat, które był w stanie znaleźć. W czasach starożytnych nie było książek kucharskich, były to raczej wskazówki dotyczące korzystnych właściwości niektórych produktów. Mięso ślimaków było jednym z takich produktów. Jeszcze pierwsi ludzie na ziemi zaczęli jeść ślimaki, ale była to prymitywna gastronomia. Muszle zwykle pokrywali gorącym węglem, który rozpalił się na ogniu i czekali, aż ugotują. Takie jedzenie stało się dobrą alternatywą w czasach złych polowań.

W czasach starożytnej Grecji każdy taki produkt był używany: od bogatych po biednych. W tamtych czasach wierzono, że taka żywność była bardzo przydatna, a nawet zalecana dla osób z problemami przewodu pokarmowego. Po tym Grecy zainteresowali takim pożywieniem Rzymian, które później armia rzymska mogła stosować jako zapasy żywności w długich kampaniach wojskowych. Ponieważ ślimak ma zdolność do zachowania się przez długi czas. Zatem mięczaki rozprzestrzeniają się po całej planecie, przyciągając zainteresowania do dostępnego pożywienia.

Przejście od jedzenia, które zwykle depczą nogami do potraw dla prawdziwych smakoszy.

Kto wymyślił przysmaki ze ślimaków?Będąc kucharzem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Marie-Antoine otrzymał możliwość ożywienia wszystkich swoich genialnych pomysłów. Kolacja zamieniła się w dzieło sztuki, nie tylko pod względem wyglądu, ale także smaku. Od tamtych czasów legenda głosi, że Carême wynalazł »Escargots de Bourgogne», znajdując się w trudnej sytuacji. Konieczne było pilne podanie kolacji na późną wizytę cesarza Aleksandra I, ale nie było niezbędnych produktów. Marie-Antoine wpadł na pomysł, aby serwować jako danie do stołu ślimaków winniczków, które pojawiły się w tym momencie w ogrodzie, aby cieszyć się chłodnym wieczorem.

Carême postanowił stworzyć wyśmienite danie dla cesarza, zwłaszcza że miał starożytny przepis. Dlatego mieszał masło, pietruszkę i czosnek, aby wzbogacić mięso ślimaka i upiększyć jego niezwykły ziołowy smak. Tak więc na talerzu u gościa było pyszne danie podawane w muszlach.

Aleksander I docenił umiejętności kucharza, a mięczaki zaczęły zdobywać popularność wśród rodów szlacheckich, wraz z małżami, ostrygami i innymi owocami morza.

Nowoczesne delikatesy.

Minęło już dość czasu, ale to danie wciąż pozostaje przysmakiem. Niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć, jak można jeść ślimaki, a ta niechęć jest charakterystyczna tylko dla niektórych krajów. Wiele krajów w Europie, Afryce i Azji aktywnie korzysta z tego przysmaku w swojej kuchni.

Na Ukrainie kultura konsumpcji mięczaków zaczyna się pojawiać, wspomagana przez trendy w modzie. Najlepsze restauracje wprowadzają do menu potrawy z mięsa ślimaka, wymyślając wiele oryginalnych przepisów.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!