> Informacja > Korzyść ślimaka i jego mięsa

Korzyść ślimaka i jego mięsa

Z licznych źródeł nam wiadomo, że ślimaki towarzyszą człowiekowi w ciągu historii. Naukowcy przeprowadzili większość badań i wynalazków, badając tego mięczaka. Tysiące gatunków byli znalezione na całym świecie, ale tylko niektóre z nich przydali się człowiekowi nie tylko jako jedzenie, a także jako zadziwiające lecznicze i przeciwstarzeniowe lekarstwo.

korzysc-slimaka-i-jego-miesa

Przydatne i odżywcze właściwości ślimaka od dawna są udowodnione i udokumentowane. Te właściwości są tak ważne, że ślimaki mogą odpowiednio zajmować wysokie miejsce w piramidzie żywieniowej.Nawet w starożytnej Grecji Hipokrates badał właściwości śluzu tego niesamowitego mięczaka. Odkrył, że śluz ma korzystny wpływ na nawilżenie, regenerację i gojenie się skóry.

Hipokrates wierzył również, że stosowanie ślimaków jako pokarmu pozytywnie wpływa na leczenie przepuklin i różnych chorób żołądka.Wenecjanie używali ślimaków do celów medycznych, mieszając je z syropem. Taką mieszaninę zastosowano do leczenia chorób płuc. Mieszany śluz z cukrem był stosowany w leczeniu gardła, a same mięczaki pomagały z zapaleniem stawów i różnymi pasożytami.

Po długim okresie zapomnienia, bliżej do końca 19 wieku ich popularność znowu wzrosła dzięki rozpowszechnieniu plotek o przydatnych właściwościach i wykwintnym smaku. Tylko w 1960 roku odnowiono hodowanie ślimaków w wyspecjalizowanych fermach, a z tym zastosowanie w farmacji, a później w kosmetologii.

Korzyść winniczków i wstężyka ogrodowego

 

W chwili obecnej nie wszystkie kraje na świecie używają ślimaków do leczenia czy w procedurach kosmetycznych, ale mogą na nich powoli, ale pewnie rozprzestrzenia się po całym świecie. Tak, na przykład, w Japonii szybko przyjęli pomysł, że śluz ślimaka ma wyjątkowe właściwości i zostali produkować z nich wszelkiego rodzaju kremy i maski do pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

korzysc-slimaka-i-jego-miesaPierwszymi stosować bezpośrednio ślimaków dla procedur kosmetologicznych zostali także w Japonii. Ta procedura jest bardzo nasycona i skuteczna w leczeniu przeciw starzeniu się zmian skórnych. Dla tej procedury Japończycy wykorzystują tylko trzy gatunki ślimaków Helix Asersa Muller. Stosowanie śluzu właśnie tego mięczaka w kosmetologii uważa się za najbardziej owocne, zarówno w celu eliminacji problemów związanych ze starzeniem się, jak i chorób skóry w różnym stopniu. W krajach europejskich z powodzeniem stosowano syrop na kaszel ze składnikiem takim jak ślimak. Homeopatyczne syropy o takim składzie mają skuteczne właściwości wykrztuśnymi i przerzedzającymi przy kaszlu i katarze dróg oddechowych. Przyczyniają się do szybkiego rozcieńczenia i wydalania plwociny z płuc. Wreszcie użyteczne składniki, które są w nim zawarte, pomagają przywrócić uszkodzony nabłonek krtani i oskrzeli. Syropy stworzone na bazie ślimaków i ich śluzu są w stanie wyleczyć: krztusiec, kaszel z grypą, paragrypy, a także ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Nie ma efektów ubocznych, więc może być stosowany w leczeniu nawet dzieci.

Naturalny ślimak

 

Podczas badań tego wspaniałego mięczaka stwierdzono, że jego stosowanie w żywności ma pozytywny wpływ na wszelkie naruszenia równowagi wapniowej. Jest to możliwe dzięki zawartości wapnia i witaminy A w ich składzie. Wielu lekarzy i dietetyków zaleca ich obecność w diecie kobiet w ciąży, a nawet małych dzieci.

Stwierdzono również, że skład chemiczny ślimaków zawiera dużą ilość magnezu, który przy stosowaniu przez człowieka ma działanie uspokajające na układ nerwowy, pomaga w walce ze stresem i poprawia metabolizm lipidów.

Do wszystkich wymienionych zalet można dodać, że ten mięczak zalicza się do afrodyzjaków i odgrywa bardzo dużą rolę w wzmacnianiu męskiej potencji i kobiecego libido. Można więc powiedzieć, że użyteczne właściwości ślimaków to nie tylko gojący śluz, ale także zawarte składniki odżywcze w jego mięsie.

Korzyść ślimaków po burgundzku

 

Ale to nie wszystkie zalety. Ślimaki – to pokarm, który ma wysoką wartość odżywczą. Jego mięso ma delikatny smak i aromat. Różni się od innych rodzajów mięsa wysoką zawartością białka i niską zawartością tłuszczu. Oprócz tego, mięso ślimaków zawiera dużą liczbę soli mineralnych, zwłaszcza wapnia i żelaza, a także aminokwasy, z których w wielkim stopniu składają się białka miękkiej części ich ciała. Jeśli chodzi o kaloryczną zawartość skorupiaków, jedna porcja (dziesiątek) zawiera trochę więcej 80 kalorii — więc jest jednym z najmniej kalorycznych produktów spożywczych.

korzysc-slimaka-i-jego-miesaNaukowcy zauważyli pozytywny wpływ mięsa ślimaka w leczeniu hipertriglicerydemii i hipercholesterolemii oraz w diecie kobiet w ciąży i karmiących piersią. Innym pożytecznym zastosowaniem mięsa ślimaka są diety odchudzające. Niska kaloryczność i brak tłuszczu przyczynia się do utraty wagi i poprawy metabolizmu.Jeśli porównamy mięso skorupiaków z wołowiną, kurczakiem i flądrą, możemy zauważyć następujące wskaźniki. Wołowina zawiera 214 kalorii, 15,4% tłuszczu, 18,8 % proteiny i 62,8 % wody. Kurczak – 175 kalorii, 11 % tłuszczu, 19,1 % proteiny i 69,7 % wody. Flądra zawiera 82 kalorie, 2,6 % tłuszczu, 15,9 % proteiny i 81,5 % wody. A w mięsie ślimaków tylko 67 kalorii, 1,7 % tłuszczu, 13,4 % proteiny i 84,9 % wody.

Z przytoczonych wskaźników można zrobić wniosek, że mięso ślimaka najbardziej przydatne i dietetyczne, nawet w porównaniu z innymi produktami dietetycznymi. Ono wykorzystuje się w licznych przepisach przygotowania escargot i innych dań w krajach europejskich i innych krajach. Należy zauważyć, jeśli próbujesz schudnąć za pomocą escargot, trzeba zmniejszyć ilość oleju podczas jego przygotowania. Lub użyj innego przepisu, ponieważ masło tłuszczowe nie pomaga schudnąć.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!