Kawior ślimaków

Kawior ślimaków – unikalny produkt delikatesowy

Na świecie istnieje wielka ilość delikatesów, ale «Snails House» oferuje Państwu unikalny produkt, bogaty w witaminy i minerały, wyższe od biologicznej wartości nawet kawioru belu. Oferujemy Państwu kupić produkt wysokiej jakości. «Snails House» zajmuje się zbieraniem jaj ślimaków, hodowanych na własnej farmie, znajdującej się w ekologicznie czystej miejscowości. Jakość i wyrafinowanie smaku zebranego przez nas kawioru wyjaśnia się tym, że każde jajo a naszej farmie zbiera się ręcznie z wyjątkową uwagą i soli się za unikalnym przepisem.

Wartość biologiczna delikatesowego kawioru ślimaków

Jedzenie ślimaków nie jest czymś nowym. Dania z nich od dawna są uważane delikatesem. Wtedy, jak ich kawior jest coraz popularniejszy. Jej unikalny skład jest zbilansowanym kompleksom witaminowo-mineralnym i w niektórych parametrach przekracza użyteczność innych rodzajów kawioru. On wyróżnia się wysoką zawartością witamin grupy B, a także w jego składzie są witaminy А, С, Е, D i wielka ilość mikroelementów, takie jak potas, magnez, cynk, żelazo, sód i miedź. Ze względu na rzadką kompozycję kawior ślimaków poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, tarczycy i poprawia pracę całego organizmu.

Kupić kawior ślimaków hurtem na farmie «Snails House»

Farma «Snails House» zajmuje się zbieraniem kawioru ślimaków gatunku Helix Aspersa Maxima i Helix Aspersa Muller. Rozmnażanie tych skorupiaków najczęściej odbywa się w okresie wiosennym. Ślimaki są hermafrodytami i dlatego każdy z nich może odkładać jaja. Średnio jeden ślimak gatunku Helix Aspersa Maxima może odkładać od 120 do 180 jaj za jeden raz, а Helix Aspersa Muller, do 120. Aby otrzymać kilogram produktu czy 30000 ziaren są potrzebne około 300 skorupiaków. Jaja ślimaków, białe i pokryte gładką powłoką. Są bardzo kruche i ich trudno zbierać. Ponieważ skorupiaki odkładają ich potomstwo w ziemi, zbieranie odbywa się tylko ręcznie. Niemal na poziomie biżuterii, zbierają każde jajko, jeden do drugiego i sortują za pomocą lupy. Farma «Snails House» proponuje Państwu kupić kawior ślimaków luzem. Kupując u nas Państwo otrzyma tylko najświeższy, jakościowo i ekologicznie czysty produkt.

                Jak zasolić jaja ślimaków?

Zebrany plon obowiązkowo myją wodą bieżącą. Jest dwa sposoby konserwacji. Pierwszy – to pasteryzacja. Sposób pasteryzacji pozwala na zachowanie konserwowanego produktu do 6 miesięcy z dnia zbierania plonu. W tym przepisie wykorzystuje się sól i woda. Przygotowane jaja zalewają rosołem, a zatem rozkładają w słoikach i pasteryzują w specjalnym laboratorium. On był stosowany jeszcze w latach 80 ubiegłego roku. Istotnym brakiem tej metody jest to, że produkt traci swoje niepowtarzalne właściwości, a powłoka staje się bardziej elastyczna i nie pęka w ustach, co zrobi jedzenie nie bardzo przyjemnym. Inny przepis – unikalny sposób przechowywania wymyślił w 2004 roku Dominique Pierre (francuski rolnik). Dzięki temu przepisowi jaja zachowują swoje korzystne jakości i pękają w ustach w najmniejszym kontakcie z podniebieniem i językiem. Ten przepis pozwala na unikani pasteryzacji. Dla tego wykorzystują się takie składniki:
  • sól morska;
  • wyciąg rozmarynu;
  • skrobia;
  • kwas cytrynowy.
Te składniki robią jaja bardziej miękkimi, nie zmieniając jakości smakowych i tekstury. Termin przechowywania stanowi 3 miesięcy i przewiduje przechowywanie w lodówce. Kupić jaja ślimaków winogradowych można nie wszędzie. Zwykle ich dostarczają z farm do restauracji. Podczas przetwarzania i konserwacji kawior dostaje bogaty biały kolor i wygląda jak perły. W niektórych krajach jego nazywają «Perła Afrodyty» – czy to z powodu zewnętrznego podobieństwa, lub dlatego, że jest uważany za silny afrodyzjak.

Dlaczego zamrażają jaja ślimaków?

Jaja skorupiaków szybko się psują. Nie mogą oni długo leżeć ponieważ z nich wylegują małe osobniki lub po prostu psują się. Istnieje tylko jeden sposób przechowywania – to solenie, nie warto zamrażać. Jeśli państwo już to zrobiło, to ich przechowywać należy przy temperaturze -10 stopni. Rozmrozić ich należy stopniowo, zwiększając temperaturę w ciągu pięciu dni do +10 stopni. Przy niepoprawnym przechowywaniu i rozmrażaniu jaja stają się fioletowymi, a to znaczy że są oni zepsute. Szefowie kuchni wielu elitarnych restauracji chcą pracować z ekskluzywnym delikatesem, ponieważ ich przyciąga nowość i oryginalność smaku, który daje nowe, niepowtarzalne odczucia. Biały kawior zwyczajowo podają w formie przekąsek na tartlets lub grzankach. Im dekorują ozdobiona wykwintne potrawy lub podają w temperaturze pokojowej z dodatkiem kremowego sosu. Smakoszy, którzy spróbowali ten delikates, opisują odczucia jako «przestronny smak jesieni z lekkimi nutami lasu». Ostatnimi czasy interes do białego kawioru jest coraz większy. Szefowie kuchni eksperymentują i proponują w swoich menu innowacyjne dania z wykorzystaniem fenomenalnego delikatesu.

Jaja ślimaków w kosmetologii

Jaja ślimaków zawierają elastyn, związany z wielką ilością wody, substancje enzymatyczne i witaminy. Pojednanie wysokoplastycznych białek z korzystnymi i unikalnymi substancjami, wchodzącymi w skład ekstraktu skorupiaków dają dziwny efekt dla regeneracji o ochrony skóry. Jego uważają rewolucyjnym produktem nowego pokolenia w branży kosmetologii. Pojednanie tych składników z powodzeniem stosuje się w składzie dziennych i nocnych kremów dla skóry twarzy i dookoła oczu. Po stosowaniu istotnie się zmniejszają się zmarszczki mimiczne, przywrócą się naturalny, zdrowy wygląd skóry, a także zauważalnie zmniejszają się blizny. Farma «Snails House» proponuje kupić jaja ślimaków, które już przeszli wszystkie etapy przetwarzania i konserwacji, dzięki czemu oni nie tracą swoje jakości smakowe i korzystne, nawet przy transportowaniu na wielkie odległości.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!