> Informacja > Kawior ślimaczy

Kawior ślimaczy

 

Kawior ślimaczyW niedawnej przeszłości kawior, czarny lub czerwony, był przysmakiem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić.  Ale teraz na półkach pojawiają się te produkty, które są już dostępne, jednak smakosze nie przestają wymagać od producentów czegoś nowego, co zmusza ich do poszukiwania nowych, kulinarnych przysmaków. Jednym z tych odkryć jest kawior ślimaczy, który prawdziwi koneserzy przysmaków nazywają «perłami Afrodyty».

Ślimak winniczek, jak również Helix Muller i Helix maxima, w sprzyjających warunkach życia może składać jaja kilka razy w sezonie. W jednym układaniu jaj może znajdować się do 80 jaj. W kształcie przypominają małe piłeczki do ping-ponga, rozmiar 3 mm, jajka są półprzezroczyste, mleczne, miękkie w dotyku. Ale w Muller kawior ślimaczy czyli malutkie jaja mają nawet mniejszą średnicę.

Kawior ślimaczyPierwszym, który wprowadził kawior w menu restauracji, było małżeństwo rolników mieszkających na północy Francji. Wymyślili, jak zebrać ten delikatny produkt, jak go posolić i jak odpowiednio przechowywać. Ten produkt stał się alternatywą dla drogiego kawioru jesiotra.

Obecnie w wielu restauracjach kawior ślimaków jest ceniony na wagę złota, ponieważ ekstrakcja tego produktu jest bardzo pracochłonna i wymaga dużo czasu. Jego smak porównuje się do kawioru jesiotra lub do smaku pieczonych grzybów. Istnieje również pikantny przysmak nut drzewnych, eksperci określają go jako «lekki smak jesieni z akordami leśnymi».

Ponadto, kawior ma wiele korzystnych składników, witamin i minerałów. Jego korzystny wpływ na organizm ludzki, potwierdzili czołowi dietetycy świata.Na stole serwujemy ten przysmak w kształcie pikantnej nuty do doskonałych potraw z wykwintnej kuchni, lub na ciepłym toście z truflami i ziołami, a jako aperitif wino musujące. Dlatego, jeśli nie próbowaliście takiego arcydzieła gastronomicznego jak kawior ślimaków, nie zwlekajcie z podróżą do kraju smaków na długi czas!

Kawior ślimaczy

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!