> Informacja > Karnawał ślimaków winniczków we Francji. Czy powinniśmy odwiedzić?

Karnawał ślimaków winniczków we Francji. Czy powinniśmy odwiedzić?

Francuzi już od kilku stuleci są uważani za koneserów i znawców przysmaków ślimaków. Na ich ziemiach, w różnych regionach, hodują tony tych mięczaków, które są dostarczane do restauracji, kawiarni lub spożywane na festiwalach. Ślimaki są uważane za narodowy przysmak. Są przygotowane na święta, podawane w najlepszych miejscach we Francji lub po prostu gotowane w domu.

Fête de l’escargot 2016.

Karnawał w całym kraju nie jest jeszcze przeprowadzany, ale w regionach jest to całe wydarzenie! W 2016 r. zorganizowano w jednym z regionów Francji “Fête de l’escargot 2016” (Festiwal «Ślimaka»). To wydarzenie przypomina nieco wyjazd na grilla. Tylko są pewne różnice.

  • Liczba osób. Każdy jest zaproszony na takie wydarzenie, więc odbywa się imponująca uczta. Miłośników ślimaczych przysmaków w tym okresie są około 150-200 osób. Najczęściej zazwyczaj są to ludzie z pobliskich miejscowości, a także organizatorzy.
  • W celu wspierania całe piękno i radość wydarzenia, organizatorzy wymyślają różne prezentacje tematyczne. Są to jasne stroje podobnie jako w ślimaków, koszulki z wizerunkiem mięczaków, małe rzeźby z dowolnych materiałów, i inne. Na imprezie gra muzyka, jest plac do tańca i oczywiście miejsce na grilla.
  • Sam egzotyczny produkt jest dostarczany przez farmerzy, którzy hodują ślimaki. Z reguły jest ich kilka rodzajów i każdy twierdzi, że jego mięczaki są najsmaczniejsze. Różnorodność gatunków jest również duża, ponieważ klimat pozwala na hodowlę kilku populacji. Każdy farmer przynosi do degustacji około 100-150 kg produktów.Karnawał ślimaków winniczków we Francji. Czy powinniśmy odwiedzić?
  • Na takich festiwalach nie ma skomplikowanych przepisów, złożonych składników i technik. Ponieważ format festiwalu odbywa się na łonie przyrody w malowniczej okolicy, dlatego na całym obwodzie instalowane są duże grille. Szerokie grille są umieszczane na terenie, na którym smażone są mięczaki. Są ciasno rozłożone muszlami blisko do siebie i pieczone, aż będą gotowe. Oddzielnie na stole serwują różnorodne sosy składające się z ziół, czosnku, masła, przypraw. Każdy może wybrać sos według własnego gustu.

W Burgundii organizują także małe festiwale z degustacją tego pysznego produktu. Tylko w mniejszej skali. Smakosze i ci, którzy nigdy nie próbowali ślimaka, zbierają się tutaj. Na takich imprezach jest serwowane bardziej klasyczne danie – Escargots de Bourgogne. To tradycyjny przepis z masłem, ziołami, czosnkiem.

I prawie zawsze, po spróbowaniu tego dania po raz pierwszy, goście stają się miłośnikami, a potem smakoszami.

Karnawał w ramach jednej restauracji.

Karnawał ślimaków winniczków we Francji. Czy powinniśmy odwiedzić?W samym sercu Paryża, zaledwie kilka metrów od Luwru, znajduje się restauracja tematyczna “L’escargot Montorgueil”. Zakład został założony w 1832 roku, od tego czasu restauracja ta jest uważana za miejsce francuskich przysmaków. Przepis escargot nie zmienił się od 1837 roku. Każdy turysta spieszy tutaj, aby skosztować tradycyjnego mięsnego dania ślimaka. Serwowane są z różnymi sosami przygotowanymi według różnych technologii. To naprawdę przysmak, który reprezentuje smakoszy całego kraju.

A w niedzielne poranki na ulicy, gdzie znajduje się restauracja, organizują małe targi żywności. Tutaj możesz skosztować zarówno tradycyjnych potraw, jak i oryginalnych przysmaków.

Każdego dnia organizowany jest festiwal gastronomiczny dla odwiedzających, oferujący mięczaki w różnych opcjach. Dlatego, jeśli zdecydujesz się odwiedzić Francję, koniecznie odwiedź jedno z tych wydarzeń lub farmę skorupiaków. Właściciel chętnie przeprowadzi dla Państwa wycieczkę i poczęstuje bardzo smacznym daniem z mięczaków – można powiedzieć – mini-festiwal dla gości!

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!