> Informacja > JAKIE KORZYŚCI MOŻNA UZYSKAĆ Z ŚLIMAKÓW?

JAKIE KORZYŚCI MOŻNA UZYSKAĆ Z ŚLIMAKÓW?

Wielu Ukraińców na wzmiankę o korzyściach płynących z ślimaków może być zaskoczona, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do uważania tych powolnych stworzeń za niepotrzebne dla ludzi, a czasem nawet jako szkodniki, które jedzą całe zbiory. Jednak na całym świecie mięczaki od dawna są wykorzystywane jako żywność, która jest maksymalnie użyteczna, a także w kosmetologii i medycynie.

Stosowane w żywności

JAKIE KORZYŚCI MOŻNA UZYSKAĆ Z ŚLIMAKÓW?Mięso ślimaka jest źródłem dużych ilości białka, które jest łatwo trawione. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, wapń, magnez, żelazo, witaminy А, Е, К i В12. 100 gramów zawiera tylko 90 kcal i 2 g tłuszczu. Pod względem korzystnych właściwości ślimaki przewyższają mięso drobiowe, cielęcinę i ryby.

Nic dziwnego, że Francuzi, koneserzy wyśmienitej kuchni, uważają ślimaki za dumę narodową. Escargot (nadziewane mięso ślimaka, podawane bezpośrednio w muszlach) uważane jest za francuski przysmak, który stopniowo podbija cały świat. Lekka przekąska z wykwintnym serwowaniem nie pozostawiała nikogo obojętnym ze smakoszy.

Dobra wiadomość dla osób poszczących: w tym okresie, kiedy organizmowi trudno jest dostarczyć niezbędną ilość białka, dozwolone są mięczaki.

W menu niektórych ukraińskich restauracji można już znaleźć potrawy ze ślimaków. Liczba gospodarstw do ich hodowli rośnie z roku na rok. Zdrowa tendencja mieszkańców naszego kraju do właściwego odżywiania prowadzi do tego, że wkrótce wielu osób doceni ten zdrowy produkt.

Kosmetologia

Od czasów starożytnej Grecji ludzie zauważyli korzystny wpływ śluzu ślimaka na skórę. Ci, którzy zajmowali się zbieraniem mięczaków, zauważyli, że ręce zaczęły wyglądać młodziej, skóra stała się miękka i delikatna.

Po drugiej wojnie światowej, kiedy japońscy żołnierze przywieźli do ojczyzny rodzaj olbrzymiej afrykańskiej Achatiny, azjatyccy kosmetolodzy zaczęli wykorzystywać śluz tego ślimaka jako główny składnik kremów, serum, masek itp.

Mucyna, czyli śluz tych ślimaków zawiera:

  • kwas glikolowy, który działa jak delikatny peeling, usuwając martwe komórki;
  • kolagen i elastynę (dzięki nim skóra utrzymuje młodość dłużej);
  • alantoinę, która bierze udział w regeneracji tkanek;
  • witaminy i minerały, które łagodzą stany zapalne i nadają skórze zdrowy, promienny wygląd.

W gabinetach kosmetycznych świeża mucyna jest często używana do wykonania masek. W tym celu specjalnie wyhodowane ślimaki zostają sadzone w szklanym pojemniku i lekko stukane łyżką. Ślimak się przeraża i uwalnia dużo śluzu.

Popularny jest również masaż twarzy ślimakami, który niedawno przeprowadzono w niektórych salonach kosmetycznych na Ukrainie. Oprócz korzystnego działania mucyny, delikatne ruchy przypominające fale masują twarz, aktywując krążenie krwi i wygładzając zmarszczki.

Medycyna

JAKIE KORZYŚCI MOŻNA UZYSKAĆ Z ŚLIMAKÓW?Od czasów starożytnych ludowi uzdrowiciele używali śluzu ślimaka do przygotowywania maści leczniczych. Słynny starożytny grecki lekarz i filozof Hipokrates wspomniał w swoich pracach o właściwościach przeciwzapalnych i gojenia ran substancji wydzielanej przez mięczaki.

Preparaty na podstawie mucyny leczą oparzenia, łuszczycę, brodawki, blizny. Istnieją nawet całe gospodarstwa, które hodują ślimaki dla ośrodków leczenia oparzeń.

 

Ślimaki są niesamowitymi stworzeniami, które mogą przynieść ogromne korzyści ludziom, gdy są właściwie stosowane.

Najważniejsze należy pamiętać! Ślimaki są również nośnikami różnych bakterii. Ponieważ musisz być w 100% pewien, że milczek jest hodowany w warunkach przyjaznych dla środowiska i dokładnie oczyszczony.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!