> Informacja > Jak rozmnażają się ślimaki z gatunku Helix Aspersa Maxima

Jak rozmnażają się ślimaki z gatunku Helix Aspersa Maxima

Helix Aspersa Maxima to duże szare ślimaki, gatunek jadalnych mięczaków hodowanych do użytku w gotowaniu i kosmetologii. Inna nazwa gatunku – Gros Gris.

W środowisku naturalnym

Gros Gris został wyhodowany w 1978 roku przez hodowców. Zasadniczo gatunki Aspersa pochodzą z regionu Morza Śródziemnego i Europy Zachodniej.

Podobnie jak inne mięczaki, szare ślimaki są hermafrodytami, to znaczy, że każdy osobnik wytwarza zarówno gamety męskie, jak i żeńskie. Dlatego możliwe jest zarówno rozmnażanie płciowe dwóch osobników, jak i samozapłodnienie (chociaż to pierwsze zdarza się wielokrotnie)Jak rozmnażają się ślimaki z gatunku Helix Aspersa Maxima.

Stworzenia używają strzałek miłosnych do kopulacji i zapłodnienia stworzeń. Na czas bezpośredniej hodowli dwa osobniki dotykają się ciałami i wymieniają nasiona. W rezultacie po około 2 tygodniach ślimak składa około 80 jaj.

Ważne! Jaja perłowe białe są bardzo cenione jako produkt do gotowania. Kawior ślimaka jest najdroższym na świecie, ponieważ jest zbierany i mywany ręcznie.

Mięczaki składają jaja w glebie lub pod kamieniami, zapewniając ochronę przyszłemu potomstwu. Kiedy małe ślimaki dojrzewają, gryzą skorupkę jajka i pełzają, jedząc ziemię podczas podróży. Z ziemi i muszli wydobywają wapń niezbędny do budowy muszelki.

Wielkość jednego jajka wynosi około 4 mm. W ciągu jednego roku jedna osoba organizuje do sześciu partii. Ale tylko około 60-70% potomstwa przeżywa w naturalnych warunkach — ślimaki mają wielu wrogów wśród owadów i małych drapieżników.

Helix Aspersa Maxima osiąga dojrzały stan po około 1-2 latach.

Sezon rozmnażania gatunku Helix Aspersa Maxima

W czasie hodowli Gros Gris rozmnażane były latem oraz w okresie jesienno-zimowym. Po dekadzie hodowcom udało się osiągnąć zmianę w okresie godowym. Teraz »wykres» szarych dużych ślimaków jest bardziej podobny do aktywności życiowej podobnego gatunku, również w kuchni i kosmetologii, – Helix Pomatia, ślimaki winniczki, ślimaki po burgundzku.

  • zimą ślimaki wpadają w anabiozę na 3 miesiące;
  • wiosną budzą się i składają jaja.

W sztucznych warunkach

Do celów hodowlanych Gris Gros w gospodarstwie ważne jest zapewnić zwierzętom optymalne warunki życia:

  • Temperatura w gospodarstwie powinna wynosić do 25 °C. W okresie rozmnażania: 20 °C. Młode osobniki utrzymywane w temperaturze 17 °C.
  • Wilgotność powinna wynosić 85-90%. Ma być stale monitorowana, ponieważ wraz ze spadającymi wartościami wilgotności ślimak umiera, a ze wzrostem – wpada w anabiozę.
  • powinna być dobra wentylacja.Jak rozmnażają się ślimaki z gatunku Helix Aspersa Maxima

W sztucznych warunkach można wyhodować nową partię dużych ślimaków w ciągu 7-9 miesięcy. Łatwiej jest również chronić ślimaki i kawior w gospodarstwie, dlatego nawet 90% osobników zwykle przeżywa z nowego potomstwa.

Trudno zauważyć, kiedy w mięczaków rozpoczynają się gry godowe, dlatego wraz z początkiem sezonu godowego ich parzysta liczba jest przenoszona do oddzielnego pomieszczenia, a gdy jaja już są złożone, są przenoszone do oddzielnego inkubatora w odpowiednich warunkach. Możliwe jest przeniesienie potomstwa do reszty mięczaków, gdy tylko wyklują się i staną się nieco silniejsze.

Aby ślimaki i potomstwo były zdrowe, farma musi być chroniona przed owadami, drapieżnikami i infekcjami. Ponadto ważne jest, aby stworzenia otrzymywały wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Do tego:

  • należy karmić je zbilansowaną karmą;
  • upewnij się, że rośliny rosną na farmie, na której ślimaki mogą się swobodnie czołgać, a również jeść te rośliny;
  • regularnie zmieniaj kalcynowaną glebę w inkubatorach o poziomie kwasowości 3,5-4,5 pH (idealną opcją jest kwaśny torf).

Ważne! Młode potomstwo, które po raz pierwszy żeruje w glebie, musi zostać przeniesione do normalnego żywienia w czasie przeprowadzki do reszty stworzeń.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!

© "Snails-house", 2016 - 2019, Wszelkie prawa zastrzeżone