> Informacja > JAK PRAWIDŁOWO NALEŻY JEŚĆ ŚLIMAKI ESCARGOTS DE BOURGOGNE?

JAK PRAWIDŁOWO NALEŻY JEŚĆ ŚLIMAKI ESCARGOTS DE BOURGOGNE?

Ślimaki winniczki po burgundzku (fr. Escargots de Bourgogne) – jedna ze słynnych francuskich delikatesowych gorących przekąsek escargot. W Europie to danie dla smakoszy jest bardzo popularne. Bez niego nie odbywa się żadne święto.

Escargot rzadko są gotowane w domu. Najczęściej jest zamawiane w restauracjach lub kupowane w gotowej formie.JAK PRAWIDŁOWO NALEŻY JEŚĆ ŚLIMAKI ESCARGOTS DE BOURGOGNE?

W naszym kraju taki przysmak jest nadal uważany za egzotyczny, ale co roku pojawia się coraz częściej w menu różnych instytucji gastronomicznych. Głównie to są restauracje europejskie. Można go również znaleźć na półkach luksusowych supermarketów w formie mrożonej. W tym przypadku produkt ma być pieczony w piekarniku przez 10 minut, a danie będzie całkowicie gotowe do spożycia.

Ta przystawka Escargots de Bourgogne ma swoją nazwę na cześć historycznego regionu, słynnego regionu na południu Francji, Burgundii. To tam ludzie zbierali znakomite mięczaki wybornego smaku.

Danie to delikatne mięso ślimaka, które podawane jest bezpośrednio w muszelce z kremowym sosem. Aby podkreślić smak delikatnego fileta z ślimaków, następne składniki dodaje się do sosu:

  • czosnek;
  • cebula;
  • pietruszka;
  • sól;
  • czarny pieprz;
  • wino białe wytrawne.

Delikates jest uważany za samodzielną gorącą przekąskę. Nie podawano do niego warzyw ani dodatków. Escargot po burgundzku  jest dobrze spożywane ze schłodzonym białym wytrawnym winem.

Zanim udasz się do restauracji, w której skosztujesz przysmaku, musisz znać kilka prostych zasad etykiety, które pomogą Ci spróbować tego smacznego dania dietetycznego.

Ślimaki podawane są w specjalnych talerzach z otworami, które są niezbędne dla dobrze stojących muszelek w talerzu. Ponieważ są mierzone w tuzinach, w talerzu do Escargot może być 12 lub 24 rowków. Sztućce do tego dania są szczypce i długi widelec z dwoma zębami. Aby jeść mięso, musisz uchwycić muszlę za pomocą szczypce i wziąć mięso za pomocą widelca. Filet ma mały rozmiar, dlatego jest spożywany jako całość. W sos i jego resztki zanurza się plasterki świeżej białej bagietki.JAK PRAWIDŁOWO NALEŻY JEŚĆ ŚLIMAKI ESCARGOTS DE BOURGOGNE?

Jeśli zdecydujesz się zaskoczyć swoich bliskich lub gości takim wykwintnym i niecodziennym daniem, nie ma potrzeby kupowania do niego specjalnych sztućce. W warunkach domowych musisz poczekać, aż ślimak ostygnie, aby móc wziąć muszelkę do rąk, a zwykła wykałaczka może zastąpić widelec.

Ciekawy fakt! Ślimaki można jeść podczas postu. W tym okresie trudno jest dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka, a w mięsie mięczaka jest znacznie więcej białka niż w kurczaku. W 100 gramach mięsa ślimaka są 90 kcal, dlatego uważane jest za dietetyczne. Filet zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, selen, magnez, fosfor, witaminy А, Е, К i В12. Jest w nim tylko 2,5 g tłuszczu, ale w ogóle nie ma cholesterolu.

Jeśli znajdziesz Escargot po burgundzku w menu restauracji, na półce w supermarkecie lub na stronie sklepu internetowego, spróbuj tego niezwykłego i zdrowego dania. Co więcej, cena na Ukrainie jest całkiem do przyjęcia, ponieważ ślimaki do przygotowania są hodowane w naszych gospodarstwach.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!