> Informacja > LECZENIE I UZDROWIENIE SKÓRY ŚLIMAKAMI

LECZENIE I UZDROWIENIE SKÓRY ŚLIMAKAMI

Na całym świecie branże kosmetyczna i farmaceutyczna już od dawna stały się kupować ślimaki hodowlane na fermach do użytku w produkcji kremów lub maści.

Jeszcze wielki uzdrowiciel Hipokrates znał ich właściwości lecznicze. Wykonywał maści na oparzenia na podstawie mucyny, leczył gruźlicę i anemię mięczakami.

Jeśli jedzą głównie winniczków, to najlepszymi do leczenia i uzdrowienia skóry uważane są gigantyczne afrykańskie Achatiny. W naturze rosną do 25 cm, a w niewoli ich rozmiar wynosi 10-15 cm.

LECZENIE I UZDROWIENIE SKÓRY ŚLIMAKAMI

Oczywiście mięczaków znalezionych w warunkach naturalnych nie można używać. Mogą one być nosicielami bakterii. Dlatego stosuj tylko fermerskie Achatiny.

 

W XX wieku, po drugiej wojnie światowej, japońscy żołnierze przywieźli te duże brzuchonogie do Ojczyzny. Jeszcze w czasie działań wojennych okazało się, że jest to dobre źródło białka. W krajach Azji rozpoczął się prawdziwy boom ślimaczy. Przygotowywali z nich różne potrawy, a następnie przypomnieli sobie wspaniałe właściwości śluzu ślimaczego i zaczęli go używać do odmłodzenia i zagojenia skóry.

Duży procent kosmetyki japońskiej i koreańskiej zawiera mucynę ślimaczą jako jeden z głównych składników. Jego zalety:

  • jest przyjazny alergikom;
  • zawiera kolagen, alantoinę, witaminy A, B, C, E, kwas glikolowy i wiele innych przydatnych substancji;
  • nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania;
  • ma właściwości przeciwzapalne;
  • zawiera naturalny filtr słoneczny;
  • odżywia, nawilża i odmładza skórę.

 

W Japonii również bardzo popularny jest zabieg – masaż ślimakami. Biorąc pod uwagę wszystkie przydatne właściwości, efekt jest widoczny już po kilku sesjach. Ponadto jest to również bardzo miło. Receptory na twarzy są wrażliwe. Faliste ruchy mięczaka delikatnie masują skórę, nasycając ją substancjami organicznymi.

Zwykle proces odbywa się tak: twarz jest dokładnie oczyszczona, a następnie kosmetolog nakłada jednego ślimaka na czoło, a dwóch na kości policzkowe. Najpierw potrzebują trochę czasu, aby się dostosować i poznać Cię. Następnie zaczynają pełzać. Specjalista kieruje mięczaków, ponieważ cały czas chcą się zbliżyć do ust klienta. Jest tam najbardziej wilgotne środowisko.

Temperatura w pomieszczeniu powinna być komfortowa, aby ślimaki poruszały się, a nie zasnęły. Jeśli to się stało, kosmetolog zwilża je wodą, i one znów wyruszają w drogę.

Sesja trwa około 30 minut. Następnie nakładany jest neutralny krem, którego celem jest zatrzymać składniki odżywcze na skórze i dać im przeniknąć do wnętrza. Wystarczy zrobić 5-10 zabiegów, po których poczujesz nawilżenie i czystość skóry. Twarz będzie dosłownie jaśnieć!

LECZENIE I UZDROWIENIE SKÓRY ŚLIMAKAMI

Przemysł farmaceutyczny dziś też aktywnie wykorzystuje ślimaki. Są fermy, które wyhodują Achatina specjalnie dla centrów oparzeń. Przy oparzeniu mucyna łagodzi obrzęk, zmniejsza ból i leczy uszkodzone tkanki.

Śluz występuje składnikiem maści i kremów na blizny, szramy, rozstępy, a także leczy łuszczycę. Osobom, cierpiącym na takie choroby, staje się łatwiejsze: skóra mniej wysycha i się łuszczy.

 

Mucyna Achatina jest naprawdę panaceum na zbawienie i uzdrowienie skóry. Główną zaletą jest to, że składniki odżywcze w niej są naturalne. Wiele osób już odczuli na sobie widoczny efekt przy użyciu kremów, serum i masek na jej podstawie.

Spróbuj i Ty!

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!