> Informacja > Hodowla ślimaków w naturalnym środowisku

Hodowla ślimaków w naturalnym środowisku

Duża liczba korzyści w działalności gospodarczej z hodowli ślimaków sprawiła, że wiele osób uznało ten rodzaj działalności za szansę zarobienia. Minimalna konkurencja i inwestycje wydają się wystarczająco atrakcyjne dla przedsiębiorców, którzy są zaangażowani w tego rodzaju działalność.

Jednym z najważniejszych momentów biznesu, związanym z hodowlą ślimaków –  dokładna opieka nad stworzeniami. Chociaż ślimaki są bezpretensjonalne, ale mają swoje własne cechy. Możliwe jest rozmnażanie mięczaków zarówno w mieszkaniu, jak i jego naturalnym środowisku, ale sposoby tego są różne.

 

Jakiego rodzaju ślimaki mogą być hodowane?

W naturalnych warunkach hodowane są ślimaki winniczki (burgundzkie, ogrodowe). Dla tych stworzeń odpowiedni jest zimny klimat Ukrainy. Zimą zagrzebują się głęboko w ziemię na głębokości 20 cm i zapadają w stan anabiozy. Ślimaki Achatina, którzy są przyzwyczajeni do ciepłego klimatu, nie wiedzą o tym. Dlatego ich hodowla nie będzie pasowała w zimnym klimacie.

 

Wyposażenie farmy ślimaków

Hodowla ślimaków w naturalnym środowiskuJeśli chodzi o środowisko naturalne, można założyć w takich warunkach gospodarstwo do hodowli ślimaków. To ma być ogród o powierzchni nie większej niż 50 metrów kwadratowych. Może zostać ogrodzony i pokryty dachem, aby chronić mięczaki przed ptakami, jeżami i innymi małymi drapieżnikami. Ponadto można stosować środek odstraszający owady. Jednak to powinno być bezpieczne dla samych ślimaków.

Poważnym wrogiem dla mięczaków jest kret. Ślimaki potrzebują ziemi, dlatego nie można zasłonić ogrodu deskami, drapieżników od ślimaków w takim przypadku można będzie odciągać tylko ręcznie.

Kolejna kwestia dotycząca ogrodzenia: ogrodzenie powinno być zaokrąglone w górę, aby ślimaki (które mogą się czołgać pod kątem 90 stopni) nie wychodziły z ogrodu. Dodatkowa ochrona: instalacja okablowania z małym ładunkiem elektrycznym (4-12 Woltów).

Aby ślimaki rosły zdrowe, farma powinna być dla nich najbardziej komfortowym terenem:

  • w celu uzyskania składników odżywczych, ziemia powinna być regularnie nawożona i kalcynowana;
  • w ogrodzie powinno być wiele różnych roślin: aby nie wydawać plonów dla mięczaków, można umieścić je na działce pokrytej chwastami lub zasadzić dzikie, nierolnicze winogrona na farmie.

Opieka nad ślimakami

Hodowla ślimaków w naturalnym środowiskuŚlimaki winniczki uwielbiają ciemne, wilgotne miejsca. Dlatego w gospodarstwie należy zawsze utrzymywać wilgoć i chronić obszar przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Jeśli ogród jest odpowiednio wyposażony, wtedy dobre odżywienie mięczaki będą otrzymywać z chwastów i liści winogron. Ale dla zdrowia czasami zaleca się je karmić specjalną karmę, jajkami, twarożkiem lub chlebem.

Naturalne warunki przyczyniają się nie tylko do naturalnego żywienia, ale także do rozmnażania ślimaków, dlatego do hodowli nowych stworzeń również nie trzeba nic robić, tylko czekać. Od początku hodowli ślimaków do pierwszych dywidend trwa około półtora roku.

 

Co robić dalej?

Kiedy już masz towar, nadszedł czas, aby go sprzedać kupującym. Punkty przyjęcia Ślimaków działają na terenie całej Ukrainy i oferują korzystne warunki dla stałych Klientów. Przyjmują:

  • żywych, zdrowych, ślimaków, z całą skorupą;
  • o średnicy muszelki 3 cm;
  • po obudzeniu lub w stanie anabiozy.

Dowiedzieć się o warunkach przyjęcia można od menedżera telefonicznie lub przez Internet. Wszystkie kontakty i linki znajdują się na dole strony Ravlikomania.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!