Helix pomatia

Helix pomatia czy ślimak winniczek

Istnieje wiele gatunków jadalnych ślimaków. Ferma „Snails House” zajmuje się hodowlą i zbieraniem niektórych gatunków. Helix pomatia, także znany jako ślimak winniczek, który zawiera wyśmienite jakości smakowe. „Snails House” oferuje Tobie kupić hurtowe partie żywych, zamrożonych i przygotowanych ślimaków winniczek. Cała nasza produkcja ma wysokie jakości i ma kilka etapów oczyszczenia i przetwarzania, a także fasuje się w specjalne opakowania dla przechowywania świeżości produktu podczas transportowania na wielkie odległości.

Warunki mieszkania i hodowli i ślimaków winniczek

Głównymi krajami zamieszkania są uważane Francja, Włochy, Rosja i USA, ale ich można także zobaczyć w innych krajach. Dla aklimatyzacji tego gatunku potrzebuje się nie mało czasu i troski. Helix pomatia mieszkają w obszarach zalesionych lub winnicach, zdalnie od mocnych wiatrów i morza. Oni wolą miejsca z wysoką wilgotnością i umiarkowaną temperaturą. Wskutek nietolerancji na bezpośrednie światło słoneczne, oni lubią ukrywać się w cieniu żywopłotów, krzewów i winnic. Dojrzałości płciowej Helix pomatia osiągają w wieku od 2 do 4 lat. Rozmiar dorosłego osobnika stanowi około 50 mm, a waga od 20 do 50 g.
 Rozmnożenie przeprowadza się wiosną gdzieś w końcu maja. Ten okres zależy od warunków temperatury i wilgotności. Zapłodniony osobnik kładzie jaja w ziemię. W tym gatunku układanie jaj nie jest duże – około 40-60 sztuk. Jaja mięczaków, podobnie jak mięso, uważane są za gastronomiczny delikates i bardzo ceni się w licznych krajach świata. Zaczynając od marca i kończąc pierwszymi chłodami, ślimak prowadzi aktywny sposób życia. Z jesieni on zasypia i zarywa się w siemię na 30 cm.

Co jedzą Helix Pomatia?

W naturze są drapieżne i roślinożerne gatunki mięczaków, które zajmują prawie wszystkie obszary siedlisk. Helix pomatia w zasadzie zjada wegetatywną żywność (liście, warzywa, owoce i warzywa), ale zdarzają się przypadki jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego. W zależności od tego, co jedzą ślimaki winniczki, ich mięso nabiera odpowiedniego smaku. Dlatego w starożytnej Grecji i Rzymie ich upajano winem i żywiono mąką i aromatycznymi ziołami.

Stosowanie i wykorzystanie ślimaków-winniczek

Ślimak winniczek wykorzystywał się jako jedzenie w starożytnym świecie. Dzisiaj Europa je produkt delikatesowy w wielkiej skali. Ale tylko w końcu ubiegłego wieku ludzkość doszło do tego, aby wykorzystywać ślimaków winniczek w kosmetologii. Przeprowadzono badania śluzu mięczaków, które udowodnili użyteczne właściwości zawartej w nim mucyny. Teraz mucyna jest szeroko stosowana do tworzenia różnych kremów i masek na twarz.

Kupić Helix pomatia luzem

Ferma «Snails House» zbiera i hoduje kilka jadalnych gatunków ślimaków, które z powodzeniem stosują się na kuchniach wielu krajów. Ferma znajduje się w naturalnym środowisku mieszkania mięczaków. W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko żywych i zamrożonych ślimaków, a także:
  • śluz,
  • kawior,
  • skorupy.
Kupić żywych ślimaków winniczek hurtem można na fermie „Snails House”. Kupując u nas gwarantowano otrzymasz produkt o najwyższej jakości. Hurtowe partie naszej produkcji możemy transportować w jakikolwiek punkt świata. Miłość do ślimaków i dań z nich rozpowszechnia z wielką prędkością po całym świecie. Elitarne restauracje wielu krajów coraz częściej proponują dania z unikalnego ślimaka, przygotowane wg wyśmienitych przepisów kuchni europejskiej. Ferma „Snails House” zbiera i hoduje kilka rodzajów jadalnych ślimaków, które z powodzeniem stosują się w gotowaniu wielu krajów.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!