Helix Aspersa Maxima

Ślimaki – niesamowity delikates, który staje się coraz bardziej popularny w różnych krajach. Różnorodność jadalnych rodzajów ślimaków w przyrodzie jest bardzo wielka, ale dla hodowli na farmach jednym z podchodzących jest Helix Aspersa Maxima. «Snails House» zajmuje się rozmnażaniem Helix Aspersa Maxima w naturalnych i ekologicznie czystych warunkach. Tworząc przyjazne warunki dla wzrostu i rozmnażania, hodujemy skorupiaków o najwyższej jakości. «Snails House» proponuje Państwu kupić hurtem partie świeżych, mrożonych i przygotowanych ślimaków o wyższej jakości za najwygodniejszymi cenami.

Rozpowszechnienie i rodzaje ślimaków ogrodowych

 Helix Aspersa Maxima – jest to jeden z gatunków ślimaków ogrodowych, który był otrzymany poprzez selekcję. On głównie rozmnaża się w krajach Europy Zachodniej, na brzegach Morza Śródziemnego, a także w innych krajach z najbardziej odpowiednim dla ich klimatu siedliskowego. Dzięki zdolności do szybkiego przysposobienia ten rodzaj szybko rozpowszechnia się także na innych kontynentach.
 Wielkie szare czy «gros gris», jak ich nazywają Francuzy, byli wyselekcjonowane w końcu ubiegłego roku. Ich celem było wyselekcjonowanie gatunku skorupiaków z bardziej lekką skorupą, delikatnym mięsem i krótkim cyklem reprodukcji i wzrostu, w porównaniu z Helix pomatia. Podczas pracy selekcjonerów wyselekcjonowano gatunek skorupiaków z bardzo przybliżonym smakiem do ślimaków winogradowych, hodowanych w Burgundii. Po zakończonych pracach selektywnych świat otrzymał skorupiaka pod nazwą Helix Aspersa Maxima. Zaletą tego rodzaju jest to, że okres dojrzewania czy osiągnięcia rozmiarów, które są zgodne z wymogami handlowymi, stanowi 5-7 miesięcy, a układanie jaj średnio stanowi 130-180 sztuk, przy tym waga ślimaka osiąga około 40 gram. Na przykład, Helix Pomatia osiąga rozmiarów, przy których jego można zbierać i jeść, tylko za 2-3 lata, kiedy układanie jaj stanowi tylko 40-60 sztuk. Mięso «gros gris» znano bardziej delikatnym, niż mięso burgundzkiego.

Gdzie kupić ślimaka helix aspersa maxima luzem

Rozmnażamy skorupiaki w warunkach naturalnych i przyjaznych dla środowiska. U nas Państwo może zamówić:
  • żywych,
  • konserwowanych,
  • przygotowanych,
  • zamrożonych, a także wielki asortyment innych produktów szarych ślimaków.
Proponujemy Państwu zamówić Helix Aspersa Maxima o wysokiej jakości, które są uprawiane i zbierane ręcznie na polach farmy «Snails House».

Różne branże stosowania Helix Aspersa

W poszukiwaniu delikatesowych produktów zauważono, że jaja skorupiaków nie tylko są jadalne, a także mają wspaniały i wyrafinowany smak. W związku s tym Helix Aspersa Maxima ma jeszcze jedno stosowanie. Niepowtarzalny smak z lekkimi leśnymi nutami – to daleko nie wszystkie zalety wyłącznego produktu. Wysoka zawartość witamin i mikroelementów robi jego skład unikalnym i bardzo korzystnym dla organizmu ludzi. Jeszcze jedna branża stosowania wielkich szarych ślimaków – jest otrzymanie ich śluzu. Dzięki wysokiej kompozycji witaminowej i unikalnym właściwościom jego szeroko stosują w kosmetologii. W wielu salonach kosmetycznych szarych ślimaków wykorzystują dla masażu twarzy. Wydzielany przez nich śluz i ruchy przyjaźnie wpływają na skórę twarzy. Z każdym dniem ślimaki Helix Aspersa Maxima coraz bardziej są spożywane w licznych krajach świata.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!