> Informacja > Helix aspersa Maxima & Helix aspersa Müller najlepiej jaką karmę podawać?

Helix aspersa Maxima & Helix aspersa Müller najlepiej jaką karmę podawać?

Helix aspersa Maxima & Helix aspersa Müller najlepiej jaką karmę podawać?Helix jest to rodzaj mięczaków należących do rodziny helicidów. Ten rodzaj łączy dużą liczbę grup ślimaków wizualnie do siebie podobnych. Ojczyzną ślimaków jest Europa i większość regionów śródziemnomorskich. Różne gatunki ślimaków Helix rozprzestrzeniły się na większość kontynentów świata i są uważane za szkodniki dla upraw, ponieważ są roślinożercami. Helix aspersa nie jest wyjątkiem, ale ich rola jest nie tylko negatywna.

 

W naszym regionie zwykłym gatunkiem ślimaków jest ślimak winniczek (Helix pomatia). Jego można spotkać we wszystkich ogrodach frontowych, lub zwykłych ogrodach, trawnikach, nizinach. Ale Helix Aspersa Maxima i Muller cieszą się popularnością wśród smakoszy kulinarnych. Mówiąc prościej, nazywane są »dużym szarym» i »małym szarym» ślimakiem. Ten typ jest aktywnie stosowany do produkcji delikatesów.

Podstawowe zasady hodowli.

Ślimaki jadalne Helix Aspersa Maxima i Helix Aspersa Müller są hodowane na skalę przemysłową, w gospodarstwach typu otwartego lub zamkniętego. Może to być otwarta woliera w najbardziej naturalnych warunkach lub zamknięte obszary o optymalnych warunkach temperaturowych.

W wolierach na wolnym powietrzu farmer stwarza niezbędne warunki do przeżycia ślimaków. Wiosną sadzi się niezbędną kulturę roślinną, którą ślimak będzie się żywił.

W zamkniętych warsztatach farmy warunki są zupełnie inne. Stworzono tutaj sztuczny klimat o optymalnej wilgotności, temperaturze i godzinami światła dziennego. Karmienie tu może zasadniczo różnić się od karmienia w wolierach.

Odżywianie ślimaków.

W większym stopniu wszyscy przedstawiciele tego gatunku są roślinożercami, a Helix Aspersa Maxima, Helix Aspersa Müller nie są wyjątkami. Zwierzęta te doskonale trawią każdą roślinność, są w stanie zjeść cały arbuz, dynię lub cukinię w ciągu kilku godzin. Charakterystyczną cechą jest odpowiedni typ farmy lub gospodarstwa.

Na otwartym terenie farmer z góry przygotowuje miejsce do przesiedlenia mięczaków, uprawiając rośliny popularne wśród preferencji żywieniowych ślimaków tego gatunku. Aktywnie używają łopianu, pokrzywy, mniszka lekarskiego, miodunki, rzodkiewki, babki lancetowatej. Jako pokarm dla ślimaków może służyć mieszanka paszowa. Jakość ziemi jest również ważna, ponieważ mięczak otrzymuje dodatkowe minerały z gleby. Kwasowość gleby nie powinna przekraczać zakresu 5,8 — 7,5 pH, a zawartość wapnia — nie mniej niż 4%.Helix aspersa Maxima & Helix aspersa Müller najlepiej jaką karmę podawać?

Przy takim systemie hodowlanym stosunek roślinności do mieszanki paszowej wynosi 70/30. Oznacza to, że głównym pożywieniem jest pokarm roślinny, który jednocześnie działa jako schronienie przed deszczem, słońcem, wiatrem, gradem. Takiego jedzenia powinno wystarczyć, aby ślimak przytył.

Farmy typu zamkniętego są inkubatorem dla mięczaków. Tutaj stworzone warunki niezbędne do normalnego życia. Głównym typem paszy jest pasza kombinowana. Jest to mieszanka niezbędnych składników, które umożliwiają ślimakowi harmonijny rozwój.

  • Wapń jest dodawany w celu utworzenia skorupy muszelki, której jakość określa życie ślimaka. Z reguły jest to naturalny wapń w kilku wersjach.
  • Białko. Na podstawie tego ważnego składnika zależy wzrost mięczaka, przyrost jego masy ciała.
  • Elementy pomocnicze. Mogą to być suszone zioła, nasiona, uprawy.

Bujne rośliny liściaste są stosowane jako pokarm uzupełniający w celu poprawy trawienia i różnorodności. Stosunek paszy kombinowanej i roślinności przy takim systemie hodowlanym wynosi: 70/30. Tylko w tym przypadku jest mniej roślinności.

Przestrzegając określonej strategii i typu farmy, możesz uzyskać dobry wynik, zdrowe potomstwo, szybkie okresy zwrotu kosztów. Szare ślimaki są bardzo poszukiwane przez konsumentów tego produktu. Parametry jakościowo-smakowe mięsa ślimaka zależą od wybranego przez farmerzy sposobu żywienia.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!