> Informacja > Gotowanie ślimaków

Gotowanie ślimaków

Zainteresowanie egzotycznymi produktami było nieodłącznie związane z absolutnie wszystkimi pokoleniami ludzi. Na samym początku zainteresowanie to wynikało raczej z potrzeby żywienia niż z ciekawości. Ponieważ sam proces przygotowania nie był dostępny, dlatego wszystko w łańcuchu pokarmowym znajdowało się pod nogami.

Kiedy neandertalczycy rozpalili ogień, kuchnia i sposób tworzenia kolacji, zmieniły się radykalnie. Produkty zaczęto obrabiać cieplnie, a lista gastronomii ogromnie wzrosła.

Wraz z uzyskaniem nadmiaru dobrobytu, ludzkość zaczęła doceniać jakość żywności, a nie tylko jej ilość. Stąd pojawili się smakosze, koneserzy kulinarnych przysmaków i, oczywiście, wyjątkowi szefowie kuchni, którzy wymyślili wspaniałe arcydzieła ze zwykłych produktów. Teraz trudniej jest zaskoczyć potencjalnego konsumenta. Prosty kawałek mięsa, gotowany na grillu, przestał stymulować receptory smakowe i skłonił producenta mięsa do uprawy specjalnych odmian lub zaproponowania alternatywnych rozwiązań.

Współcześni szefowie kuchni wprowadzili pojęcie „wysokiej kuchni”, co sprawia, że początkujący robią wszystko, co możliwe i niemożliwe do osiągnięcia określonego poziomu. Gotowanie potraw osiągnęło poziom sztuki, a nie zwykłej gastronomii. Dania podobnie jako płótna artystów są umiejętnie namalowane z doświadczoną ręką.

W pogoni za oryginalnością szefowie kuchni restauracji wykorzystują najbardziej ekstrawaganckie składniki i różne techniki. Na talerzu na wymagających smakoszy czekają: „platynowa kanapka klubowa von Essen”, ryba Fugu, białe trufle, złoto jadalne, kawior ślimaczy. Ostatni składnik pojawił się w menu stosunkowo niedawno, mając czas na zainteresowanie smakoszy. Kawior, a także mięso ślimaków, produkt jest dość niezwykły i powoduje wiele nieporozumienia. Ale właściwa obróbka i oryginalny przepis mogą wywołać kulinarny szok.

 

Technologie przygotowywania delikatesów ze ślimaków są kilka:

  • escargot,
  • marynowanie,
  • duszenie,
  • smażenie.

W rezultacie uzyskujemy dużo potraw z mięsa ślimaka, które można znaleźć nie tylko w restauracjach, ale także można przygotować samemu. Najbardziej powszechną techniką jest escargot. Istnieje wiele odmian, ale serwowanie i główne elementy dania pozostają niezmienione – zielony olej, umieszczony w skorupce razem z filetem ślimaka. To danie uważane jest za tradycyjne wśród Francuzów, ale najczęściej wśród szefów kuchni. Delikatna konsystencja masła w połączeniu z ziołami i czosnkiem nadaje mięsowi ślimaka wykwintnego smaku.

Samo przygotowanie tego delikatesu może wydawać się zbyt uciążliwe, ale nowi producenci ułatwili proces obróbki i oferują gotowy produkt, który wymaga tylko dziesięciominutowego przetwarzania w piecu.

Ale jeśli zdecydujesz się przygotować ten delikates sam, musisz wiedzieć, że:

  • ślimaków można znaleźć w przyrodzie, szczególnie po deszczu;
  • zanim zaczniesz je stosować, trzymaj je na diecie z mąki, to znaczy, nie podawaj niczego do jedzenia oprócz mąki;
  • aby pozbyć się śluzu, należy wypełnić je solą, a następnie dokładnie spłukać.

Jest to proces przygotowawczy, który jest niezbędny do czyszczenia. Dalej są przepisy kulinarne. Ślimaki można gotować, piec na ruszcie, smażyć na patelni – są wiele możliwości. Mięso tego mięczaka jest tak wszechstronne, że doskonale łączy się ze wszystkimi składnikami, wchłania aromat przypraw i przekształca danie. Najprostszy to przepis na „ślimaki z grilla”. Aby to zrobić w praktyce, nie musisz podejmować żadnego wysiłku, po prostu wkładasz ślimaka otworem muszli do góry, następnie trzymaj na węglach przez 10-15 minut. Do tak prostego posiłku wystarczy sos, który można zrobić tak szybko, że to nie będzie wymagać wiele czasu. Twoja spółka a koledzy z pewnością będą zaskoczeni, oraz zostaniesz zapisany w kręgu przyjaciół w szeregi eksperymentatorów. Ale jeśli chcesz zaskoczyć lub stworzyć wykwintną kolację, potrzebujesz trochę więcej czasu.

Jeśli filety ze ślimaków zostaną duszone a impregnowane w winie i ostrych ziołach, dostaniesz świetny sos, który będzie pasował do każdego dekorowania potraw. Jeśli ugotujesz je z aromatycznymi warzywami korzennymi, a po przekręceniu przez maszynę do mięsa z okruchami białej bułki, duszonymi grzybami i gałką muszkatołową – dostaniesz wspaniałą przekąskę, którą możesz podać na grzankach lub krakersach. Jeśli zamarynować gotowanych ślimaków w czerwonej papryce cayenne z oliwkami i białym winem, a następnie dodać je do grillowanych warzyw, otrzymasz letni przysmak z ostrymi nutami. Risotto, polenta, sałatki, makarony i sery – wszystkie te potrawy połączone ze ślimakami są w stanie zadziwić i udekorować wieczór. A co najważniejsze, mięso ślimaka jest dietetyczne, bardzo lekkie dla żołądka, jest dobrze przyswajane przez organizm. Więc nie bój się eksperymentów. Przecież kiedyś pierwotne ludzie zrobili pierwszy krok w nieznane, co doprowadziło nas do takiej różnorodności produktów. Dołącz się do smakoszy i skosztuj pysznych ślimaków!c

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!