> Informacja > ILE LAT ŻYJĄ ŚLIMAKI GATUNKU HELIX ASPERSA MAXIMA I HELIX ASPERSA MÜLLER?

ILE LAT ŻYJĄ ŚLIMAKI GATUNKU HELIX ASPERSA MAXIMA I HELIX ASPERSA MÜLLER?

Gatunek Helix aspersa, który niedawno został nazwany Cornu aspersum, jest popularną nazwą ślimaka ogrodowego należącego do klasy lądowych mięczaków płucnych.

Ślimak ogrodowy znalazł zastosowanie w gotowaniu wraz ze ślimakiem winniczkiem i achatiną.

ILE LAT ŻYJĄ ŚLIMAKI GATUNKU HELIX ASPERSA MAXIMA I HELIX ASPERSA MÜLLER?W naturalnych warunkach ślimak ten żyje średnio od 2 do 5 lat. W niewoli oczekiwana długość życia może być dłuższa.

Przedstawiciele Helix aspersa mieszkają w dolinach, lasach mieszanych, krzewach, winnicach, na glebie wapiennej i kredowej.

Główne siedliska to Europa Zachodnia i wybrzeże Morza Śródziemnego. Ślimaki te dobrze się przystosowują, dzięki czemu można je znaleźć na innych kontynentach.

Zwykle kolor muszli jest żółty z kasztanowobrązowymi spiralnymi paskami, które są przerywane żółtymi plamami. Muszelka ślimaków ogrodowych składa się z 4-5 zwojów.

Mięczaki są również uważane za szkodniki upraw. Zjadają pędy, liście i owoce.

Główną różnicą między tymi dwoma typami jest wielkość.

 

Helix aspersa Maxima

Średnia średnica muszli Helix aspersa Maxima wynosi 34-45 mm, a waga to 20-30 gramów.

Te ślimaki są również nazywane Gros gris, co oznacza »duży szary». Gatunek pojawił się przez selekcję.

Helix aspersa Maxima to żarłoczne i płodne stworzenia, ale wydzielają mniej śluzu niż Helix pomatia (ślimaki winniczki) i Achatina fulica (Olbrzym Achatina). Duży rozmiar te mięczaki osiągają po 9-18 miesiącach.

W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży stada zarodowego ślimaków. Takie ślimaki są często hodowane na farmie, ponieważ są bardzo popularne w gotowaniu.

 

Helix aspersa Müller

Przedstawiciele tego gatunku są mali. Waga jednego osobnika wynosi tylko 6-12 gramów, a średnica muszli wynosi około 25 mm.

Są również nazywane brązowymi ślimakami ogrodowymi (Petit gris). Mięczaki mają swoją nazwę na cześć naukowca, który jako pierwszy podał swój pełny opis tego gatunku.

Helix aspersa Müller jest również uważany za przysmak. Wielu smakoszy zauważa, że ich smak jest delikatniejszy niż w Maxima.

Brązowe ślimaki ogrodowe są bardzo poszukiwane w Niemczech, Włoszech i Polsce.

ILE LAT ŻYJĄ ŚLIMAKI GATUNKU HELIX ASPERSA MAXIMA I HELIX ASPERSA MÜLLER?

Wielu ukraińskich przedsiębiorców rozpoczęło już hodowlę obu gatunków. Oferują na sprzedaż:

  • osobniki stada zarodowego (dojrzałe, zdolne do rozmnażania);
  • młodzieńcy (które tylko wykluły się z jaj, kawioru);
  • żywe ślimaki do gotowania (są przygotowywane i sztucznie wprowadzane w stan anabiozy, obniżając temperaturę przechowywania do +3-5 stopni);
  • kawior ślimaka, który jest również bardzo uważany za przysmak (jego smak jest bardzo delikatny, a zapach nieco przypomina leśne grzyby).

Ukraińskie firmy zapewniają wsparcie informacyjne i szkolenia w branży hodowli ślimaków. Mięczaki sprzedawane są w Europie, a także na rynek krajowy w europejskich restauracjach.

Do hodowli nie trzeba mieć dużej działki. Można zacząć od małego, umieszczając mini-farmę na dziedzińcu prywatnego domu.

Najlepszym siedliskiem mięczaków jest winnica. Najważniejsze, żeby było w cieniu. W takim przypadku zbierze się tam dużo wilgoci, w tym miejscu ślimaki będą bardzo dobrze się czuły.

Ślimaki mogą być karmione mąką kukurydzianą, liśćmi winogron, burakami, rzepakiem i ziołami.

Ważne! Przy sprzedaży osobników dorosłych kupujący będą zadawać pytania dotyczące diety mięczaków. Od tego zależą składniki odżywcze i smak mięsa po ugotowaniu.

Helix aspersa – bezpretensjonalne ślimaki, które mogą przynieść dobry dochód.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!