> Informacja > Farma ślimaków - nowe sposoby zarabiania i otrzymywania zysku w 2020 r.

Farma ślimaków — nowe sposoby zarabiania i otrzymywania zysku w 2020 r.

2020 rok, podobnie jak kilka poprzednich, stał się rolniczy. Większość przedsiębiorców zaczęła rozwijać ten obszar, inwestując środki pieniężne w rozwój rolnictwa. Wymagane zostały różne niestandardowe kierunki dla naszego regionu, a jednym z nich jest biznes z hodowli ślimaków.Farma ślimaków - nowe sposoby zarabiania i otrzymywania zysku w 2020 r.

W Europie tego typu biznes rozwija się dość szybko, a na Ukrainie zaledwie od kilku lat. Ale nawet w tak krótkim czasie rolnikom udało się zająć niszę i zdobyć przyczółek na tym rynku.

Wśród ogólnej liczby właścicieli ziemskich rozpowszechnione są zarówno małe gospodarstwa, jak i duże przedsiębiorstwa. Pozwoliło to kilkakrotnie przekroczyć import produktu ślimakowego w porównaniu z mięsem. Ale popyt wciąż przewyższa podaż. Kultura konsumpcji tego przysmaku jest bardziej rozwinięta w Europie, ale miejscowi rolnicy nie mają czasu na pokrycie całego popytu.

Ukraińscy producenci przybyli z pomocą Europejczykom. Zarówno małże hodowane w gospodarstwach, jak i zbierane w naturze są wysyłane na import. Ten typ działalności dla większości rolników ma charakter sezonowy, ponieważ ślimak ma swój własny cykl życia. Trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni, kilkakrotnie zwiększając liczebność osobników.

Organizacja farmy ślimaków.

Organizacja gospodarstwa nie wymaga specjalnej wiedzy, wystarczy przestudiować specyfikę. Aby zorganizować początkową farmę ślimaków, będzie potrzebne:

  • Działka.

Działka może być niewielka, zaledwie kilkaset metrów. Odpowiednią opcją jest ogród, ogródek przed domem lub ogródek z drzewami. Ślimaki to są zwierzęta zimnokrwiste, dla których ważna jest wilgoć i ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Ze względu na brak drzew konieczne jest zbudowanie okapu lub szklarni otwartego typu, aby nie wystąpił efekt cieplarniany. Taka strategia jest odpowiednia dla farmy ulicznej lub typu otwartego.

Aby stworzyć całoroczne przedsiębiorstwo, należy zorganizować pomieszczenie z systemem wentylacji, kontrolą temperatury, inkubatorem dla młodych zwierząt, pomieszczeniem gospodarczym do przechowywania i rozwoju mięczaków, a także lodówką do przechowywania produktów.

  • Wilgotność.

Mięczak uwielbia wodę, dlatego potrzebuje regularnego podlewania lub systemu nawadniania kroplowego. Na małych obszarach wystarczające jest regularne nawadnianie bieżącą wodą, a na większych obszarach ma być zorganizowany system nawadniający.

W zamkniętych gospodarstwach powinny być zainstalowane systemy kontroli wilgotności i temperatury — umożliwia to hodowlę przez cały rok.

  • Pasza dla ślimaków.

Na otwartych przestrzeniach lub w wolierach jako pasza dla tego zwierzęcia może być roślinność, czyli naturalna lub uprawiana roślinność. Są to pokrzywa, łopian, mniszek lekarski i wiele innych.

Jako dodatkową karmę farmerzy używają specjalnej paszy, która jest zrównoważona, zawiera niezbędną ilość wapnia, który jest niezbędny do tworzenia muszli.Farma ślimaków - nowe sposoby zarabiania i otrzymywania zysku w 2020 r.

 

W wolierach na wolnym powietrzu farmerzy organizują specjalne schronienia, w których mięczak wkopuje się w ziemię, czołga i wspina się na powierzchnię i składa jaja. Ta funkcja jest wykonywana przez palety zainstalowane pod kątem 45 stopni. Taka organizacja ułatwia zbieranie ślimaków do hodowli lub pod koniec sezonu.

Jak widać, nie ma potrzeby posiadania specjalnych umiejętności, ale rentowność takiego biznesu jest osiągana maksymalnie w ciągu zaledwie jednego roku. Wynika to z odporności mięczaka na zmiany klimatu, wysokiego wskaźnika rozmnażania ślimaków i wczesnej gotowości do hodowli. Przy prawidłowej organizacji gospodarstwa i  właściwym marketingu – inwestowany kapitał początkowy opłaca się przedsiębiorcy w ciągu jednego sezonu. Właśnie dlatego farma ślimaków jest to nowy biznes, który zyskuje na popularności.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!