Escargots

Francuskie escargot od „Snails House”

Ferma „Snails House” zajmuje się zbieraniem i hodowlą ślimaków jadalnych, a także przygotowaniem wyśmienitych dań z zebranego plonu. Proponujemy wielkie hurtowe partie najbardziej różnorodnych produktów delikatesowego mięczaka. Do przygotowania niedoścignionych potraw używamy wyłącznie wysokiej jakości naturalnych składników. Kupując hurtownie od nas, otrzymujesz produkt wysokiej jakości po bardzo korzystnej cenie. Wszystkie produkty są pakowane w specjalistyczne opakowania i gotowe do transportu na duże odległości. Kupuj escargot luzem od „Snails House”, który przygotowywany jest według najlepszych receptur światowej kuchni.

Kupić najsmaczniejszy escargot luzem

„Snails House” ulokowała pola swojej fermy w malowniczym i ekologicznie czystym miejscu. One są oddala od miast i dróg, a także otoczona jest gęstym lasem, dzięki temu nasze ślimaki mają wszystkie warunki niezbędne do udanego wzrostu i rozmnażania. Wykwalifikowani pracownicy naszej fermy zbierają i sortują plon ręcznie, uważnie oglądając każdego mięczaka przed dalszym wykorzystaniem. Tylko naturalne i jakościowe składniki wykorzystują się przez naszych zawodowych szefów kuchni dla przygotowania escargot od „Snails House”, wg tradycyjnych i oryginalnych przepisów francuskiej kuchni. Kupuj gotowy escargot luzem i pozbaw się długich przygotowań ślimaków.

Nieco o escargot

Escargot – to pyszne danie francuskiej kuchni. Ono uważa się delikatesem na całym świecie. Chociaż ślimak jest praktycznie narodowym daniem Hiszpanii i Grecji, z jakiegoś powodu francuski delikates stał się najbardziej znany. We Francji bardzo jest ceniony helix pomatia, które hodują się w Burgundii. Najpopularniejszy przepis ich przygotowania – to „ślimaki po burgundzku” czy „Escargots en Bourgogne”. Od dawna zdobył sympatię smakoszy na całym świecie. Podstawą „escargot de Bourgogne” są oczywiście, ślimaki, a także masło, świeża zieleń pietruszki i czosnek. Jak i wszystko genialne jest proste, tak i przepis przygotowania mięczaka delikatesowego jest bardzo prosty. Masło mieszają z czosnkiem i zielenią, zatem układają na dno trochę muszli, później łożą kawałem filetu. Jeszcze jedną warstwą sosu zamykają muszlę i zapiekają dlatego, aby masło roztopiło się i miało postać sosu. Kultura spożywania tego dania polega na takim. W restauracjach najczęściej podają ślimaki escargot w muszlach o porcjach zawierających sześć sztuk. Ich pięknie układają w talerz ze specjalnymi zagłębieniami na ślimaki i podają ciepłymi z kawałkami chleba. To danie podawane jest z narzędziami, które bardziej przypominają chirurgiczne - szczypce i mały widelec z dwoma zębami. Szczypcami należy wziąć muszlę, a widelcem wyciągnąć mięso ślimaka. Zanurz go w sosie i wrzuć do ust. To danie idealnie łączy się z białym winem. Na świecie jest wiele jadalnych gatunków ślimaków. Razem z winniczkami wielkiej popularności w Europie uzyskali ślimaki ogrodowe czy Helix Aspersa. Są również używane do robienia pysznych delikatesów. Przepisy na przygotowanie różnych ślimaków rozsiane po całym świecie. We Francji jedzą escargot z Helix Pomatia, w Hiszpanii i Włoszech wolą Helix Aspersa Muller i Maxima, a także Helix Lucorum w sosach i makaronami.

Przepis zapieczonych escargot z masłem i przyprawami

Różnorodność przepisów escargot po prostu niesamowita. Nawet ten sam przepis po burgundzku w każdym regionie Francji nieco się różni. Dużo składników zawartych w kompozycji potraw z ślimaków jest również niesamowita. Gotują escargot z gorgonzolą i truflami, z kozim i owczym serem i wieloma innymi interesującymi produktami. Niezbyt skomplikowany przepis – to zapieczone escargot z masłem i przyprawami. Będą dla niego potrzebne:
  • ślimaki – 48 szt.,
  • gruboziarnista sól – za smakiem,
  • masło – 125 g,
  • orzech laskowy – 50 g,
  • proszek migdałowy – 20 g,
  • słodkie wino – 10 g,
  • szalotka – 4 szt.,
  • mielony pieprz – za smakiem,
  • chleb z orzechami laskowymi – 80 g.
Szalotkę należy poczyścić, pokroić i podsmażyć w 25 g masła w ciągu dwóch minut, zatem dodać wino i dusić jeszcze dwie minuty. W odrębnej misie dodaj pozostałe masło z mielonym orzechem laskowym, pieprzem, proszkiem migdałowym i chlebem z orzechami laskowymi i skórką. Dodaj smażoną szalotkę z winem do miski i wymieszaj. Umieść kawałek skorupiaka w każdej skorupce i przykryj masłem. Włącz piekarnik w trybie grill. Połóż muszle na blasze z masłem i posyp dużą solą. Piecz przez 10-15 minut. Jak gotować ślimaków i przepisy ich przygotowania można znaleźć na innych stronach naszej strony internetowej. Pamiętaj, że przed gotowaniem muszą być czyszczone, trzymane na diecie głodowej, a dopiero potem zjedzone. Szybciej i wygodniej kupić gotowe produkty escargot, po prostu podgrzej je w piekarniku i pyszne danie jest gotowe do użycia.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!