> Informacja > Drapieżny ślimak Helena

Drapieżny ślimak Helena

Drapieżny ślimak Helena rodziny Nassariidae.

Ślimak z pięknym obcym imieniem Helena. Brzmi niewiarygodnie pięknie, ale w rzeczywistości jest najjaśniejszym przedstawicielem drapieżników wśród ślimaków. Ten niesamowicie śliczny słodkowodny gastropod żyje w Azji, a dokładniej – w południowo-wschodniej jej części. Ten drapieżnik lubi ciepło, więc największą populację obserwuje się w Indonezji, Tajlandii, Malezji.

Klasyfikacja:

  • Domena — Eukarioty
  • Królewstwo — Zwierzęta
  • Podkrólewstwo — Tkankowce
  • Nadtyp — Lofotrochorowce
  • Typ — Mięczaki
  • Klasa — Brzuchonogi
  • Rząd — Neogastropoda
  • Rodzina — Nassariidae
  • Ród — Clea
  • Gatunek — Anentomehelena

Zewnętrzne charakterystyki drapieżnego ślimaka Helena

Ten typ mięczaka ma bardzo piękny kolor, zarówno ciała, jak i muszli, którego długość sięga 28 mm, a średnica może wynosić do 13 mm. Spektralny kolor balansuje w ciepłych żółtych odcieniach, od cytryny do bursztynu, na przemian ze spiralnym wzorem koloru kawy.

сarnivorous-snail-helena

Ciało zwierzęcia jest również z niezwykłym jasnobeżowym odcieniem, a szary z małymi impregnacjami, jak kropelki. Szkarłatna muszla drapieżnika – żebrowana, spiralna bez końcówki. Ale są też inne kolory, w zależności od gatunku.

Jednak w tym spektrum mięsożerna Helena wygląda bardzo imponująco w akwarium, niezwykłe. Jest jedna charakterystyka w zewnętrznym wyglądzie – obecność dość dużej rurki oddechowej, która jest widoczna podczas ruchu.

Nie zapominaj jednak, że nasz mięczak jest drapieżnikiem, więc jego bliskość do innych mięczaków powinna być wybierana bardzo ostrożnie. Taki sąsiad, taki jak ampilaria, w ogóle nie pasuje do Heleny, ponieważ jest spokojna, roślinożerna, nieszkodliwa. Dlatego drapieżnik będzie na nią polować, chociaż bez entuzjazmu, ale nadal może zredukować populację do zera. Melanie bardziej podobają się Helenom i ich przyjemniej jedzą.

Opis i charakterystyczne osobliwości drapieżnych ślimaków. Czym karmić?

W naturze ten gatunek ślimaków żyje w czystej wodzie z piaszczystym lub błotnistym dnem. Dlatego do utrzymania drapieżnika Heleny konieczna jest bieżąca woda.  Reżim temperatury wynosi od 20 do 26 stopni Celsjusza, ale jest jedno zastrzeżenie: przy obniżeniu temperatury od 19 stopni, Heleny przestają rozmnażać się i mogą wpaść w anabiozę, chowając się w ziemi i zamykając ujście muszli specjalnym migdałowatym operculusem – to takie wapienne wieczko, które chroni mięczak przed atakiem innych drapieżników.

Drapieżny ślimak Helena

Dno akwarium powinno być drobnoziarniste: mogą to być drobne kamyki, w które można wygodnie zaryć się po dobrej kolacji, obrany piasek lub drobny żwir. Woda nie powinna być zbyt miękka, w przeciwnym razie może doprowadzić do zniszczenia muszli i śmierci mięczaka. Kwasowość w granicach 7-8 pH.

Heleny jedzą jedzenie zawierające białko, co czyni je łowcami. Kiedy skorupiaki są głodne, to jest bardzo widoczne – Szybkość ruchu rośnie i staje się jasne, że drapieżnik szuka czego by zjeść. Jeśli w akwarium jest padlina, ślimak ten stanie się doskonałym „sprzątaczem”. Także oni jedzą jaja innych mięczaków, robaków i polują na podobnych do siebie. Dlatego konieczne jest uważne monitorowanie tego, aby Helena nie zniszczyła zniesione jaja jaj bardzo drogiej dla Ciebie ryby.Drapieżny ślimak Helena

Osobliwością budowy tego gatunku jest obecność zębów na radule – jest to potężna tarka, która miażdży żywność. Dlatego, po złapaniu swojej ofiary, Helena ją całkiem wchłania. Ryby w tym przypadku nie wzbudzają większego zainteresowania, jak krewetki, ponieważ są zbyt szybkie. Duże mięczaki tez nie dla naszego drapieżnika. W postaci sztucznych pokarmów może być motyl, karma dla suma, najważniejsze jest to, żeby poziom zawartości białka był maksymalny.

Hodowla ślimaków-drapieżców.

Opinia, że wszystkie ślimaki są hermafrodytami, dla tego gatunku są błędna. Mają wszystko jak inne zwierzęta: samiec i samka, gry godowe, okres rozmnożenia. Kiedy para pojawi się w populacji, zauważysz to. Ale do tego konieczne jest, aby liczba osobników była wystarczająca, ponieważ niemożliwe jest rozróżnienie między ślimakami na podstawie płci, opierając się na analizie wizualnej. „Zakochanych” mięczaków dobrze widać: oni zawsze trzymają się razem – jedzą, poruszają się, jeżdżą jeden na drugim, zarywają się w grunt, polują. Proces parowania jest bardzo powolny – jakościowy.Drapieżny ślimak Helena

Samica i samiec łączą się podeszwami w położeniu pionowym, jakby zamierając na kilka godzin. Po zapłodnieniu ślimaki odpełzają, a po kilku dniach, w warunkach optymalnej temperatury i braku zbyt nachalnych sąsiadów, samica składa jajo. Mięczaka należy odsadzić w odrębne akwarium od razu po parowaniu, aby zapewnić komfortowe warunki dla rozmnażania, а także zadbać o obecność dekoru, na którym ślimak złoży jajo. I robi to w różnych miejscach, zapewniając w ten sposób ochronę przed resztą mieszkańców akwarium. Jajko będzie wyglądać jak mała torebka z żółtą kuleczką wewnątrz, o wymiarach około milimetra. Na rozwój nowego ślimaka pójdzie od 2 do 6 tygodni, po czym, wylęgane „dzieciątko” chowa się do gruntu, zapewniając sobie ochronę przed drapieżnikami. Chociaż kanibalizm nie jest obserwowany w Heleny, lepiej będzie być bezpiecznym. Pokarm w tym okresie zapewnia obecność padliny na dnie akwarium lub stawu.

Proces dorastania jest dość długi i trwa około sześciu miesięcy. Tego jest wystarczająco, aby maluch wzrastał, stawał się silniejszy i mógł niezależnie istnieć wśród osób dorosłych, jak również znaleźć sobie jedzenie, w tym polować. Przy optymalnych warunkach i należytej opieki jedna para drapieżników Helena może wyprodukować około trzystu mięczaków rocznie, ale nie warto zapominać o tym, że wraz ze wzrostem populacji konieczne jest zwiększenie wielkości zasięgu. Drapieżny ślimak HelenaŚrednia długość życia w warunkach naturalnych wynosi tylko 2 lata, a w wygodnym środowisku do 5 lat. Jeśli odsadzałeś samicę przed skrzekiem, i młode pokolenie rosło odrębnie od głównego siedliska, to nie śpiesz się zwracać ich z powrotem. Pozwól im się wzmocnić się, trochę wyrosnąć, dostosować się, a dopiero potem przemieść ich do zwykłych warunków ich życia. W przeciwnym razie młodsze pokolenie zostanie poddane surowej selekcji naturalnej, a przetrwają tylko najsilniejsi.

W przeważającej większości przypadków drapieżnik Helena zostaje wprowadzona, aby utrzymać czystość w akwarium, а również w celu zwalczania niepożądanego wzrostu melanii, phyza, zatyczkowatych. Ale niesamowity kolor tego ślimaka będzie doskonałą ozdobą Twojego akwarium.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!