> Informacja > Czym są pożyteczne dla nas ślimaki

Czym są pożyteczne dla nas ślimaki

Korzyści dla organizmu są to niezbędne składniki odżywcze, których organizm ludzki sam nie może zsyntetyzować, dlatego powinien otrzymywać z pożywienia. Wszystkie elementy biologiczne, które odgrywają istotną rolę w rozwoju organizmu, są podzielone na makro- i mikroelementy.

Czym są pożyteczne dla nas ślimakiW organizmie każdej żywej istoty znajduje się pewien zestaw substancji chemicznych, dzięki czemu to stworzenie żyje. Utrzymanie liczby tych elementów na odpowiednim poziomie zależy bezpośrednio od produktów, które spożywamy.

Na przykład cholina (B4) nie jest syntetyzowana przez organizm ludzki, chociaż jest ważnym składnikiem prawidłowego rozwoju układu nerwowego, reguluje poziom insuliny we krwi, jest częścią fosfolipidów wątrobowych, pomaga transportować i rozkładać tłuszcze.

 

Ślimaki – produkt o wyjątkowych właściwościach

Kilka lat temu nie mogliśmy sobie wyobrazić, że produkt pojawi się na rynku gastronomicznym, który w swoim składzie, odnośnie użytecznych substancji, składników odżywczych zajmie wiodącą pozycję.

Jeśli mówimy o właściwościach chemicznych, to ten produkt ma niską zawartość kalorii, czyli 90 kcal, co jest równoznaczne z dietetycznym produktem. Wystarczająca ilość białka wynosi 21,2% dziennego zapotrzebowania, podczas gdy brak cholesterolu podnosi produkt na podium.

Ze względu na ich skład i właściwości chemiczne, mięczaki pomagają zwalczać wiele chorób, a także są przepisywane przez lekarzy jako produkt profilaktyczny.

Śluz z mięczaków jest powszechnie stosowany w kosmetologii. Skład śluzu ślimaka zawiera:

  • mucyna — białko pomagające w regeneracji skóry, gojące rany, stymulujące produkcję kolagenu;
  • alantoina — bierze udział w regeneracji komórek skóry;
  • kolagen — uelastycznia skórę;
  • elastyna — bierze udział w gojeniu rany, nadaje elastyczność, zawiera niepolarne kwasy, które pomagają regulować komórki tłuszczowe;
  • kwas glikolowy — nasyca przez wilgoć, witaminy, odżywia skórę;
  • antybiotyki — chronią przed działaniami patogennymi;
  • witaminy A, C, E — odżywiają, nawilżają, nasycają skórę substancjami odżywczymi.

Kolejną zaletą mięczaków jest to, że nie szkodzą one organizmu ludzkiemu. Oprócz indywidualnej wrażliwości na składniki, ale lekarze twierdzą, że takie uszkodzenia nie zostały jeszcze ustalone.

Dietetycy na całym świecie zalecają, aby te mięczaki zostały włączone do codziennej diety osób chorych na cukrzycę, kobiet w ciąży, nastolatków z niedoborem wapnia oraz upośledzonych funkcji nerek i wątroby.

 

Echa przeszłości

Czym są pożyteczne dla nas ślimakiPierwsza wzmianka o właściwościach leczniczych mięczaków pojawiła się w Starożytnej Grecji. Pliniusz Starszy — działacz, encyklopedysta tamtych czasów, zalecał, aby każdy leczył problemy z żołądkiem, płucami, wątrobą, za pomocą wywarów, naparów i mięsa ze ślimaków. Nawet wtedy istniało wyraźne wskazanie i korzyści z używania tego produktu.

Po długim zapomnieniu ślimaki po raz kolejny zyskują na popularności, mocno wzmocnione we wszystkich ważnych gałęziach przemysłu, począwszy od pożywienia dla ubogich, a skończywszy na wykwintnych przysmakach dla smakoszy.

 

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!