> Informacja > Czym różnią się francuskie przepisy na ślimaki od reszty?

Czym różnią się francuskie przepisy na ślimaki od reszty?

Francuzi są wielkimi miłośnikami ślimaków. Zapotrzebowanie na mięczaki w tym kraju jest wyższe niż we wszystkich innych krajach europejskich. A słynne, najbardziej soczyste i najsmaczniejsze burgundzkie ślimaki pochodzą również z francuskiej prowincji Burgundii.

Pieczone ślimaki (a czasem żywe) są nazywane w stylu francuskim — escargot. Ale nie wszystkie przepisy escargot zostały wymyślone przez Francuzów. Teraz, gdy ślimaki są popularne na całym świecie, to danie jest przygotowywane inaczej, a każdy kraj nadaje swój delikatny smak. Co jest unikalne w oryginalnych francuskich przepisach?

W przepisach zawsze jest obecny alkohol

Czym różnią się francuskie przepisy na ślimaki od reszty?Alkohol jest niezbędnym składnikiem przysmaków z Francji. Tradycyjnie dodaje się wino, ale można użyć koniaku lub innych mocnych napojów.

W klasycznym przepisie escargot mięso ślimaka jest gotowane w białym wytrawnym winie. Ostateczny smak potrawy w dużej mierze zależy od jakości wina. Ten etap gotowania jest również często stosowany w innych odmianach escargot.

Co ciekawe, zaledwie kilka kropel napoju alkoholowego może przekształcić danie nie do poznania, dlatego szefowie kuchni często eksperymentują, zastępując jeden gatunek wina innym lub zmieniając proporcje składników. Co więcej, jedynie białe wino jest klasykiem przysmaku ślimaka, czerwone wino ze ślimakami nie łączy się, mówią Francuzi.

Do gotowania używa się wielu ziół

Czym różnią się francuskie przepisy na ślimaki od reszty?Jest to również cecha kuchni francuskiej. Zwłaszcza przyprawy jak na południu Francji. Tak więc słynne zioła prowansalskie są używane w wielu potrawach, które Francuzi jedzą codziennie.

Mieszanka ziół, rozmarynu, mięty, pietruszki daje więcej niż przyjemny zapach. Są w stanie odkryć smak ślimaka z zupełnie innej perspektywy. Znów w klasycznej recepturze do escargot używa się pietruszki i czosnku, ale jeśli po prostu zastąpimy pietruszkę inną przyprawą danie będzie smakować inaczej.

Nawiasem mówiąc, zioła sprawiają, że kuchnia francuska jest niezwykle interesująca i złożona. Nigdy nie wiadomo, jak jedna szczypta aromatycznej mieszanki zmieni przepis. Ale znani szefowie kuchni wiedzą, jak nimi zarządzać, dlatego też z Francji znamy najbardziej niezwykłe, pyszne dania.

Warto zauważyć, że ogólnie przepisy z tego kraju są bardzo proste: po prostu o tym pomyśl, ponieważ do gotowania escargot potrzebujesz tylko mięso ślimaka i kilku składników do sosu. To niesamowite, jak coś tak prostego może być tak wyjątkowe.

Ważny jest nie tylko smak, ale także podanie dania

Kolejną cechą, która sprawia, że kuchnia francuska jest tak niezwykła i wyrafinowana, jest wygląd potraw. Francuzi to ci, którzy mogą podać omlet z jednego jajka do samej królowej. Co powiedzieć o ślimakach!

Francuskie escargot nie jest bezkształtne i brzydkie danie. Nie, w żadnym wypadku nie. Gotowe danie – to sztuka. Pieczone mięczaki podawane ze świeżymi ziołami, na dużym talerzu, z delikatnym wzorem sosu. Są one polewane roztopionym serem, rozłożone bezpośrednio w muszli, proponowane są do jedzenia za pomocą specjalnych eleganckich sztućce. I oczywiście kieliszek wina doskonale uzupełnia delikates.

Francuzi uwielbiają także niezwykłe kombinacje, obfitość owoców morza i sosów. Ale lepiej nie poczytać o tym, lepiej przynajmniej raz, ale spróbować.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!