> Informacja > Czy ślimaki Helix aspersa Maxima i Müller mają różne pożywienie

Czy ślimaki Helix aspersa Maxima i Müller mają różne pożywienie

Helix aspersa Maxima i Müller (duże szare i małe szare ślimaki) są to dwa podgatunki mięczaków, które należą do tego samego rodzaju ślimaków jadalnych Helix aspersa. Te pierwsze są bezpośrednimi konkurentami ślimaków burgundzkich (winniczków), dzięki możliwości ich hodowli w gospodarstwach oraz ich delikatnym, soczystym mięsie. Drugie — to wartościowe produkty dla branży kosmetycznej i medycznej.

Główną różnicą w stosunku do tych podgatunków jest rozmiar. Ale są też cechy ich hodowli, w tym opieka i odżywianie. Rozważymy bardziej szczegółowo ostatnie pytanie.

Ogólne pytania dotyczące odżywiania ślimaków

Podstawą do karmienia wszystkich rodzajów ślimaków powinien być wapń. Wynika to z faktu, że on wzmacnia muszlę mięczaka. Z tego powodu, aby żywe istoty wybierały glebę wapniową, i w sztucznie wytworzonych warunkach (w gospodarstwie) ziemia musi być stale nawożona. Ślimaki czołgają się po ziemi, a czasami jedzą.

Podobne podejście w Helix aspersa Maxima i Müller i do reszty środowiska wokół: oprócz ziemi, poruszają się również wzdłuż liści i jedzą te liści (nawet częściej niż gleby). Dlatego w gospodarstwie powinno być dużo różnych roślin: od dzikich winogron, kończąc na zwykłych chwastach.

Jaka jest różnica między Helix aspersa Maxima i Müller?

Czy ślimaki Helix aspersa Maxima i Müller mają różne pożywienie

Oprócz rozmiarów (do 45 mm w Helix aspersa Maxima i 28-35 mm w Müller) średnica muszelki jest różna:

 • Wyróżniają się popularnością. Smakosze wolą duże ślimaki, co jest wygodniejsze w jedzeniu. I mają bardziej delikatne mięso.
 • Podatnością na warunki temperaturowe. Małe szare ślimaki przeżywają przy 8 stopniach ciepła, a duże ślimaki przeżywają tylko o 12 stopni.
 • Liczbą złożonych jaj. Do 120 w Müllera i do 160 w Maxima.
 • Stopą wzrostu. Małe szare ślimaki rosną szybciej — nieco mniej niż sześć miesięcy, duże potrzebują 1-2 miesięcy więcej.

Różnice te wpływają na opiekę nad różnymi podgatunkami, ale nie na ich odżywianie.

Jakim pokarmem karmić ślimaki?

Czy ślimaki Helix aspersa Maxima i Müller mają różne pożywienie

Dla zdrowia i zdrowego życia mięczaków nie wystarczy gleby z zawartością wapnia i wielu roślin. To nie przypadek, że ślimaki żyją dłużej w sztucznych warunkach niż w przyrodzie. Do ich zdrowia przyczyniają się takie czynniki:

 • skoncentrowana pasza – warto kupować ją tylko od sprawdzonych i renomowanych producentów;
 • owoce i warzywa;
 • delikatesy lub przysmaki – jajka, twaróg, chleb moczony w mleku.

Skoncentrowana pasza — ważny punkt w żywieniu Helix aspersa Maxima i Müller. Producenci nie tylko biorą pod uwagę szybkość każdego użytecznego elementu w diecie mięczaków, ale:

 • przetwarzają pokarm w taki sposób, że białka, tłuszcze i węglowodany stają się bardziej dostępne dla organizmu i lepiej się wchłaniają;
 • produkują produkt, który jest przechowywany przez długi czas i zawiera dużą ilość składników odżywczych (więcej niż w roślinach, owocach i warzywach);
 • stosują wysoką temperaturę podczas przetwarzania, co sprawia, że pokarm jest nie tylko pożywny, ale także smaczny;
 • dodają składniki, które zwiększają odporność na różne choroby.

Pokarm jest zwykle uniwersalny i różni się jedynie zawartością pewnych składników odżywczych, pasuje dla obu podgatunków ślimaków.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!