> Informacja > Choroby ślimaków winogradowych

Choroby ślimaków winogradowych

Każda żywa istota, która żyje na planecie, jest narażona na czynniki zewnętrzne. Ślimaki nie są wyjątkiem, mogą też boleć, w wyniku czego stają się ociężałe, nie jedzą, zaczynają wydzielać zbyt gęsty śluz i in. Mogą zostać zaatakowani przez:

 • kleszczów
 • pasożytów
 • nicieni, trematod (to robaki w ślimakach)
 • bakterii
 • grzybów.

Istnieje również szereg uszkodzeń mechanicznych, które zależą od środowiska i bezpośrednio od opieki:

 • uraz
 • zatrucie
 • hipotermia
 • udar cieplny
 • uszkodzenie muszli
 • guzy
 • odwarstwienie muszli od ciała.

Same małże są nosicielami wszelkiego rodzaju pasożytniczych organizmów. W złych warunkach trzymania, hodowli, możesz zrujnować całą populację. Jeśli nie chcesz obserwować za tym, jak umiera ślimak, powinieneś znać pewne zasady bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się najczęstszym wariantom chorób ślimaków winogronowych.

Glisty w ślimaków

Choroby ślimaków winogradowychMogą pojawić się na kilka sposobów, a mianowicie przeniesienie z ziemi lub poprzez wprowadzenie nowych zwierząt bez kwarantanny. Konsekwencje mogą być najniebezpieczniejsze: zakażenie całej ziemi, choroba mięczaków, zakażenie ludzi.Objawy infekcji to, letarg, brak apetytu, powolny wzrost, wykrywanie wzrokowe.

Można wyleczyć chorego małża. Aby to zrobić, musi być odizolowany od reszty stada, do karmy wprowadzić starte nasiona dyni, ogórki, wrotycz, suszony rumianek, drożdże piwne i aloes w postaci soku dodanego do wody. Jeśli to możliwe, wykąp swoje zwierzę w chłodnym bulionie z rumianku. Leki weterynaryjne mogą być toksyczne, więc optymalne leczenie – to jest wykorzystanie zbiorów ziół zmieszanych z piwem w kleik. Kwarantanna nie przerywa aż do całkowitego wyzdrowienia.

 

Bakterie, wirusy, grzyby

Pseudomonas aeruginosa, grzyb muszli, pleśń. Wszystko to jest śmiertelnie niebezpieczne dla ślimaków, w większości przypadków prowadzi do śmierci mięczaka, ponieważ bardzo trudno jest zauważyć zwierzę zakażone zewnętrznie.

Aby zapobiec infekcji (wirusy, bakterie, grzyby) konieczne jest jej dezynfekowanie. Wszystko, co jest w kontakcie z ludźmi: gleba, jedzenie, pokój, sąsiedzi, muszą zostać oczyszczone. Pomocą w tym będą roztwory chlorheksydyny 0,01%, nadmanganianu potasu, furacyliny, streptomycyny. Powierzchnie należy traktować w temperaturze 22 ° C przez 2-3 minuty.

Kleszcze, komary owocowe, robaki, pluskwy

Choroby ślimaków winogradowych

Dostać się do habitatu wszystkie te problemy mogą z różnych powodów:

 • zanieczyszczona gleba
 • gnijące w środowisku żywność
 • kwaśne owoce
 • zakażony osobnik, bez kwarantanny.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest leczenie wszystkiego aerozolem zawierającym pestycydy od kleszczy i pasożytów. Kolejny krok – całkowita zmiana gleby, ogólne czyszczenie w habitacie, dezynfekcja wszystkich mięczaków, kwarantanna do wyzdrowienia.

Narażenie na temperatury

Choroby ślimaków winogradowychPonieważ te zwierzęcia – zimnokrwiste, oznacza, że nie mogą same wytwarzać ciepła. W związku z tym mogą uzyskać oparzenie lub hipotermię tylko z winy gospodarza: zbyt blisko lamp grzewczych, brak kontroli temperatury, bezpośrednie światło słoneczne, chłodne pomieszczenie, zbyt wysoka wilgotność. Najbardziej niebezpieczną formą oddziaływania na tej liście jest bezpośrednie światło słoneczne. Zwierzę powinno zawsze być w stanie ukryć się pod liśćmi lub w ziemi. Przy nieznacznym spadku temperatury sam mięczak będzie bezpieczny, ale jeśli skok jest nieoczekiwany i zbyt duży, zwierzę może zamarznąć. Aby tego nie stało się, uważnie monitoruj życie swoich podopiecznych.

 

Zatrucie

Cukier, sól, kofeina – śmiertelne dla ślimaków. Leki prowadzą również do śmierci zwierzęcia. Chemia gospodarcza pozostawiona po oczyszczeniu pomieszczenia, w 97% przypadków prowadzi do śmierci, ponieważ pomoc jest prawie niemożliwa. Wychodząc od tego, dokładnie spłucz wrzącą wodą wszystkie powierzchnie przez puszczeniem tam brzuchonoga, umyj żywność przed karmieniem, uważaj na ilość soli w żywności, chemikaliów i nawozów w paszach, porzuć hormonalne leki wzrostowe, nawozy.

Urażenie

Upadek z wysokości, ściskanie, zbyt ciasne położenie może spowodować obrażenia muszli i samego zwierzęcia. W przypadku, gdy mały kawałek skorupy zostanie zerwany, nie dotykaj płaszcza, mięczak może uzyskać sztuczną pomoc. Mianowicie, obrażenia należy traktować klejem epoksydowym. Dla muszli jest absolutnie bezpieczna, ale upewnij się, że skład kleju nie uderza w ciało mięczaka. W przeciwnym razie może dojść do zatrucia substancjami chemicznymi, które są częścią produktu.

Guzy, narośla

Przyczyną pojawienia się na ciele lub skorupie może być:

 • toksyczny plastik, w którym są zwierzęta domowe. Podejdź ostrożniej do wyboru opakowania, w którym planujesz zatrzymać zwierzę.
 • Pozostają w glebie, a tym samym wpadają do habitatu na swojej farmie. Dlatego bardzo dokładnie monitoruj lokalizację zakupu gleby.

Odwarstwienie

Występuje w problemach genetycznych, ze względu na wpływ czynników rakotwórczych, grzybów muszli, bakterii. Regeneracja łatwo pojawia się u młodych zwierząt i jest prawie niemożliwa w dorosłych osobników.

Podsumowując, powiedzmy, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, kogo udomowiliśmy.

Szybkie Яlecenie

Szybko zrobić zlecenie wybierz towar i wypełnij formularz kontaktowy!